Kaikki nimet poistetaan. Miksi?
Onko kyseessä rikollisjärjestö, joka maksaa suojelurahaa ylläpidolle.
Ylläpito suojelee vahvasti vapaamuurareita
17
1157
Vastaukset
- Mafiahommaa
Palstalla oli luettelo Jyväskylän vapaamuurareista. Ylläpito poisti sen alle aikayksikön.
Mafiatyyliin.
Avauksen epäily osoittautui oikeaksi - suojeluraha rules! - RIKOLLISTA.puuhastelua
Vapaamuurarin pitää vm-valan mukaan puolustaa toista vapaamuuraria jopa murhassa ja yrittää saada tämä syyllinen murhamies vapaaksi.
On täysin käsittämätöntä, että esim. virkatuomarit saavat olla vapaamuurareita.
Minun mielestä vapaamuurarius on RIKOLLISTA ja yhteiskuntaa mädännyttävää toimintaa, joka pitäisi kieltää lailla.
Vapaamuurarit ja heidän edustamansa yritykset kannattaa kiertää mahdollisimman kaukaa!
Mm. kappalainen Arvi Tuomi kuuluu saatanaa palvoviin vapaamuurareihin.
"Tuomi Arvi Kustaa kappalainen 145"- Anonyymi
On tuo rikollista.
- Suhmurointia
Varmaan monia lainkuuliaisia suomalaisia ottaa päähän se suhmurointi, jota vapaamuurarit harrastavat.
- Löäc
Kuten Jethro Rostedt ?
- Mikä_tuollainen
Pakkomielle on että tuota listaa pitää tänne tuutata,en ymmärrä.
- Sillonymmärtää
No jos se Aalto-Setälä on laastikauhamiehiä?
- saatanaa_palvovat
Vapaamuurarien jumala:
Alemman tason vapaamuurarit luulevat, että vapaamuurarit ovat Jumalan palvelijoita. Vasta korkeimmalla asteella (33. °) paljastuu, että he palvovat Jahbulonia. Nimi tulee sanoista Jahve, Baal, Osiris. Tässä yhteydessä Jahve tosin tarkoittaa saatanaa. Vapaamuurarit kutsuvat jumalaansa myös nimillä Lucifer ja Baphomet.
Kyseessä on siis saatana, eli vapaamuurarius on perimmältään saatananpalvontaa!- Veikaten.voitat
Veikkaukseni:
Kuolleet vapaamuurarit palavat helvetin tulessa. - samaa_mieltä
Veikaten.voitat kirjoitti:
Veikkaukseni:
Kuolleet vapaamuurarit palavat helvetin tulessa.Eiköhän se vapaamuurarien ja muiden saatananpalvojien lopullinen sijoituspaikka ole siellä.
- saatanaonkaverini
Kyllä minäkin pidän kaverinani saatanaa, juttelen saatanan kanssa aina varsinkin mökilläni kun pilkon polttopuita ja otan samalla keppanaa. En kuulu vapaamuurareihin.
- Tolkkua
Onhan näitä kaikenlaisia kerhoja ja piirejä kaikkialla. Jokaisella meistä jalka jossain on.
Eikä noiden seurojen nimilistojen levittelyssä mitään järkeä ole.
Kuka sitä niin tarmolla harrasti niin ala kerämään listoja suurimmista politikkojen lähipiirin verovilpeistä.- Jutp
JETHRO ROSTEDT.
- Anonyymi
Paljonko keskimäärin lypsät kauhaasi laastia? Onko kauhan varren pituudella merkitystä kun rapataan?
- Anonyymi
Mitä pidempi varsi, sen pidemmälle leentää.
- Anonyymi
Ette hönöt edes tiedä että mitä on vapaamuurarius.
Varsinaiset ”asiantuntijat”
Menkää töihin- Anonyymi
Vastenmielinen miesten salaseura.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦585555Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.1804524En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v163972Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k503559- 513491
- 653269
- 113131
- 272722
- 462307
Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia332300