vz800moottorijutska

epaR

Löytyiskö vz800 Marauderiin kunnostuskelpoista kampiakselia?

5

483

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei niitä mahda Suomesta löytyä. Ebayn kautta USAsta löytyy aika ajoin kolaripyöristä ehjää kampiakselia. Paljon halvemmalla kuin uusi Suzukilta, vaikka hinnan lisäksi täytyy postimaksuistakin maksaa vero Suomen valtiolle. Aikaa saattaa kulua, ennenkuin tulee vastaan, mutta hinnassa säästää. Tietysti ebay.de myös, josta ei erikseen veroja, mutta vielä harvinaisempi löytö siellä. Onnea etsintään.

      Muistutus kaikille Marauderin omistajille: tarkistakaa öljyn määrä säännöllisesti niin ei tule tämä ongelma eteen. Halpa tapa pitää pyörä liikenteessä.

      • epaR

        Koko ajan haku päällä, mutta ei vielä onnistanut. Tarjolla olisi VS800 ja VL800-akseleita, jotka ovat päällisin puolin samannäköisiä, mutta mistä saa varmuuden käykö VZ:n lohkoihin?


      • AllesKaputt

        Eivät ne käy. VZ-kampiakselille ei valitettavasti ole vaihtoehtoa. Mutta varman päälle voit tarkistaa ja käydä kysymässä lähimmässä Suzuki-liikkeessä ja samalla kysäistä mitä maksaa uusi tänään... Pari vuotta sitten hinta oli 1100€ paikkeilla.


    • Tai koko moottori, juuri nyt olisi http://www.ebay.com/itm/1997-2004-Suzuki-VZ800-VZ-800-Marauder-Engine-Motor-Milage-10643-/162054587507?hash=item25bb34c473:g:ELkAAOSwZAtXJDgq&vxp=mtr
      Ei halpa vaihtoehto, mutta vaihtoehtona kuitenkin.

      Pinwall Cycle Partsilta löytyisi kampiakseli http://pinwallcycle.com/product_info.php?cPath=16161_16166_179_2564_14225&products_id=71357
      tiedustele heiltä vain miksi tämä VZ800 kampiakseli on 2007-pyörästä, kun VZtaa valmistettiin vain 1997-2004. Toivottavasti kirjoitusvirhe... Melko edullinen:)

    • vx800-93

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      380
      13483
    2. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4276
    3. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      109
      4103
    4. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      36
      4040
    5. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      63
      3891
    6. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3344
    7. 105
      3222
    8. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      64
      3218
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      145
      3169
    10. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      160
      2921
    Aihe