Tutkijat selvittivät, että ammutista susista kaikki olivat susia. Koirasusia ei esiintynyt.
Samalla tutkijat selvittivät koirien perimää. Metsästyskoirien geeneistä 40% oli peräisin metsästäjiltä....
Susien geneettinen puhtaus
9
262
Vastaukset
- ulvova_mylläri
Minusta valitettavaa. Eiks tää viimene juttu pikkutytöstä/koirasudesta mahdu tähän? Kertooko tutkijat kuinka moni noista oli käynyt "ihmisten ilmoilla" esim. jäteas..paikoilla tai kuinka montaa IHMISTÄ UHANNU. Tiedän porukoita joille lähes jokainen koiran haukahdus tietää sutta.
- mulviva_ullari
Onko ulvova_mylläri koskaan onnistunut kuulemaan suden haukuntaa??
- koha-jauhan-paskoo
"Metsästyskoirien geeneistä 40% oli peräisin metsästäjiltä....!"
Sorry, oli vaan niin maakee...! Ilmankos net nii arvokkaita...koirametsästäjii. :) - DOMINANTTISEPTIMI
"Metsästyskoirien geeneistä 40% oli peräisin metsästäjiltä....!"
Loput 89% geeneistä onkin metsästyksenvastustajilta ja tämä ryhmä paljoudellaan muodostuu dominoivaksi ominaisuudeksi, nämä metsästyksenvastustajasusiparien dominoivat ruskeat geenit ovat levinneet laajalle Suomen luontoon tehden villeistä susimaisista koiraeläimistä harmaasuden sijaan ruskehtavia ja osittain valkokyntisiä kippurahäntiä.
Sen seurauksina, kotimainen geenitutkimus määrää aina kaikki koiraeläimet automaattisesti susiksi.
Onhan ruskea geenivertailuaineisto haettu lajitovereilta.
Lopuksi, itse asiaan:
Tarkoittaako aloittaja Sateenkaaripoitsu viestinsä neljännellä sanalla mammuttia? - Degeneraatio
Tutkimuksia jatkettaessa havaittiin, että metsästäjien geeneistä 60% oli peräisin koirilta.
- nylkytinylkyn
Onpa täysin metsästykseen liittymättömänä nähty kuvakin jossa oli koiramies, vai olikohan koiranais.
Ovat eläinhoitajat käärineet runsaat fyrkat lyhennellessään koirain kynsiä, että geenejä siirrettäessä koiranomistajan iho ei vaurioituisi.
Alias sateenkaaripoitsullapa on geeneissään sataprosenttisesti samat happo-emäsparit geeneissään, kuin jalkopäänsä piskeillä.
- TunarointiaSuomessa
Italiassa tutkittiin Italian susosia tarkemmin kuin Suomessa ja v. 2014 he myönsivät puhtaiksi luulluissa susissaan olevan koiraa. Miksihän tätä ei aiemmin ole laajasti uutisoitu?
Näin vääjämättä täälläkin tulee käymään, kunhan sivistyksen ja tehokkaan tieteellisen tutkinnan juna puuskuttaa tännekin.
Junalla en tarkoita Sateenkaaripoitsu(je)n junaa. - nauresskelija
Kylläpä naurattaa huntsaboteurin aloitusviestin kahden ensimmäisen lauseen vitsi, Italian laadukkaamman koirasusigeenitutkimuksen tuloksien valossa.
- happoemässaboteurs
Niinhän on, että kaikkia voi huijata jonkin aikaa alkeellisella suomidnatutkimuksellakin ja joitakin kaiken aikaa alkeellisella suomidnatutkimuksellakin,
mutta silläkään ei voi huijata kaikkia kaiken aikaa.
Onnittelut, Italia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37812521Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2665478Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2223999Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2452883Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov192040Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191874Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina166934Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273915No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74812Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59766