Omatoimimatka Etnalle

Sarde666

Olemme lähdössä Naxokseen parin viikon päästä ja kiinnostaisi käydä omatoimisesti Etnalla.
Olisi kiva kuulla kokemuksia. Matkatoimistojen retket maksaa maltaita.

4

743

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pariset

      Kyllä omatoimimatkallekin hintaa kertyy. Valmiita retkiä Etnalle suosittelen. Käymisen arvoinen paikka on.

    • Mahtavaetna

      No vuokra-autolls.ei sinne viime kesänä ainakaan muita busseja mennyt kuin matkatoimiston.mutta googleta l'autobus da naxos a monte etna ehkä löytyy.oli kiva reissu.ja aurinko oppaan kerronta matkan aikana luonnosta,kasvollisuudesta etc oli kyllä hintansa väärti.lämmintä päälle siellä ln kylmä jos pilvistä.

    • Sarde666

      Kiitos tiedoista.
      Kannattaako mennä 3000 metriin saakka? Matkatoimistolla hinta nousi rutkasti, kun vertasi retkeä 2000 metriin

      • äippä1978

        Ehdottomasti 3000m asti vaikka maksaa enemmän. Minä mietin 3v sitten myös samaa kun hintaero on iso mutta jälkeenpäin ei kyllä kaduttanut yhtään. OIisi harmittanut tosi paljon jos olisimme jäännyt 2000m. Ja tosiaan matkatoimiston kautta hinta ei poikkea paljoa omatoimimatkasta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      78
      2464
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1435
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      81
      1301
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1182
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      895
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      890
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      763
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      98
      736
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      29
      731
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      686
    Aihe