Olemme lähdössä Naxokseen parin viikon päästä ja kiinnostaisi käydä omatoimisesti Etnalla.
Olisi kiva kuulla kokemuksia. Matkatoimistojen retket maksaa maltaita.
Omatoimimatka Etnalle
4
714
Vastaukset
- Pariset
Kyllä omatoimimatkallekin hintaa kertyy. Valmiita retkiä Etnalle suosittelen. Käymisen arvoinen paikka on.
- Mahtavaetna
No vuokra-autolls.ei sinne viime kesänä ainakaan muita busseja mennyt kuin matkatoimiston.mutta googleta l'autobus da naxos a monte etna ehkä löytyy.oli kiva reissu.ja aurinko oppaan kerronta matkan aikana luonnosta,kasvollisuudesta etc oli kyllä hintansa väärti.lämmintä päälle siellä ln kylmä jos pilvistä.
- Sarde666
Kiitos tiedoista.
Kannattaako mennä 3000 metriin saakka? Matkatoimistolla hinta nousi rutkasti, kun vertasi retkeä 2000 metriin- äippä1978
Ehdottomasti 3000m asti vaikka maksaa enemmän. Minä mietin 3v sitten myös samaa kun hintaero on iso mutta jälkeenpäin ei kyllä kaduttanut yhtään. OIisi harmittanut tosi paljon jos olisimme jäännyt 2000m. Ja tosiaan matkatoimiston kautta hinta ei poikkea paljoa omatoimimatkasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1434843Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut793512SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt272524SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402203Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä572029Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632013Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja851973Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?231971Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191438Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään941245