Yksinäinen, miksi

Aloneeeeeee

Olen 16 v. tyttö, yhdeksännellä luokalla. mietin tässä että olenko oikeasti jotenkin erikoisen tylsä tai luuseri, kun ei ole kauheasti kavereita??? En ole ikinä vapaa ajalla luokkalaisteni kanssa koska se ei tunnu luontevalta. mutta viihdyn perheeni kanssa ja minulla on yksi läheinen ystävä joka tosin asuu aika kaukana. En tykkää olla pitkään yksin, ja joskus tuntuu yksinäiseltä. Tykkään jutella ihmisille, tykkään piirtää ja lulea hyviä kirjoja, ostella vaatteita. Mikä minussa sitten on kun ei ole kavereita? On niitä ennen ollut, tyttöjä ja poikiakin mutta... vaikutanko ihan luuserilta?

2

320

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei!

      Tilantees kuulostaa tosi ikävältä... :( Veikkaisin, et sussa ei mitään vikaa oo, toi voi osittain johtuu myös sun luokkakavereides - ja muiden ihmisten asenteista, mut auttasko esim. joku harrastus? Sielt yleensä vois saada kavereita! :)

      Itellä ollu osittain sama tilanne, tosin ny on alkanu jo helpottaan...

      Jos haluut jutella täst asiast tai jostai muust, laita mulle s-postii:
      [email protected]

    • Oinashesasta

      Moi!

      Et ole outo ja niitä kavereita tulee elämässä riittävä määrä ajan kanssa. Ei tuosta tarvitse huolehtia koska teet paljon asioita jotka ovat sulle itsellesi tärkeitä. Se mikä on olennaista niin sulle itselles tärkeät asiat, ja se miten pikku hiljaa tajuat mikä on paras tyyli tehdä niitä.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2936
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      75
      842
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe