Muistatteko, kun täällä ennen Suomi24:n uudistusta oli vakiokeskustelijoiden eli vakkarien joukko? Muistatteko suolistotarinat ja kaiken sisäpiirihöpötyksen?
Kuka muistaa vanhan vakkarijärjestelmän?
17
447
Vastaukset
"Sortuu valtakunta tomuun viimein jokaikinen
ja hallitsijain nimet vaipuu unohdukseen tuonelaan.
Kaatuu järjestelmät, kuolee sanat suuret huulille
ja rauniolla yksinäinen tuulen henkäys vaeltaa."
CMX - Kaikkivaltiaan peili- Kk__
Kyyl hyvin muistaa tyypit. Te ootte nyt siellä salaryhmässä? Tulkaa tänne me tullaan Santun kanssa myös.
Ei se nyt ihan salaryhmä ole. Sinne ei tarvitse rekisteröityä, jotta pääsee keskustelemaan. Googlekin alkoi löytää sen aikapäiviä sitten, taitaa tulla toisena hakutuloksena, jos hakee sanalla "pulinat".
Aika sisäpiiripalstana se tosin on säilynyt. Yhtään uutta vakiokeskustelijaa ei ole koko palstan historian aikana tullut, vaikka jokunen uusi käyttäjä on muutaman viestin kirjoittanutkin.- Bilse
biologinalku kirjoitti:
Ei se nyt ihan salaryhmä ole. Sinne ei tarvitse rekisteröityä, jotta pääsee keskustelemaan. Googlekin alkoi löytää sen aikapäiviä sitten, taitaa tulla toisena hakutuloksena, jos hakee sanalla "pulinat".
Aika sisäpiiripalstana se tosin on säilynyt. Yhtään uutta vakiokeskustelijaa ei ole koko palstan historian aikana tullut, vaikka jokunen uusi käyttäjä on muutaman viestin kirjoittanutkin.Pikku korjaus: näyttää tulevan se meidän palsta ihan ensimmäisenä, kun Googlella hakee.
- ei.oo.tietoo
En tiiä ku tääl o ollu pääosin trolleja: yuggis_, söpöliini, kaikki hentait (loli-, siscon-, snuff-, psycho... jne.) Ja kaikki muut buttholet niin en tiiä onko tääl käyny ihan ihmisiä...
- Poika16v
Tää nuorten palsta on aina ollut trollien paikka.
Poika16v kirjoitti:
Tää nuorten palsta on aina ollut trollien paikka.
Onhan tämä aina ollut trollien paikka, mutta kerran tämä kukoisti. Oli Herran vuosi 2014, kun minä tulin tänne ja täällä oli mahtava dynastia, vakkarijärjestelmä. Vuonna 2015 Suomi24:n uudistuksen myötä se kaatui.
- laskutoimitus
Mitä jos tänne alettaisiin kirjoitella jotta tulisi uusia vakkareita? Silloinhan oli aina joitain epämääräisiä. Nyt ei niitäkään. (paitsi botteja)
En oo trolli. Olen vain niin söpö että saan palstan sekaisin. Kaikki luetuimmat keskustelut olivat "söpöliini ja lolihentai helvettiin" sun muuta . Tämä oli lähes koko Tammi ja helmikuun. Mutta eiköhä saada uus alku!
- muistin.virkitys
Ehei Kauha-Guru helvettiin sun muuta oli kanssa
muistin.virkitys kirjoitti:
Ehei Kauha-Guru helvettiin sun muuta oli kanssa
Se oli myöhemmin
Ne olivat helvetin hyviä aikoja. Maksaisin saadakseni ne takaisin täksi kesäksi, edes täksi kesäksi.
- Presidentti_
HÖHÖ Ripulipaskassa on voimaa
- erinomainen_idea
Järjestetään vakkariklubbenit sun muut Pulinoiden kulta-aikojen jutut uudestaan!
Tehdään kaikki ihan uusiksi.- erinomainen_idea
söpöliini_ kirjoitti:
Minähän tein uutta aikaa tänne, kaikki ei kylläkään ollut mielissään siitä.
Jos saan sult suukon, kun oot niin söpö!
- Anonyymi
Tämä oli sitä kulta-aikaa. Nyt ollaan aikuisia ja työurat käynnissä ja pukataan lapsia maailmaan.
-kylmis
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3504077Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1293635Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku82363- 1171754
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181698Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei81540Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241379Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1291098Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1481010Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79905