Muistatteko, kun täällä ennen Suomi24:n uudistusta oli vakiokeskustelijoiden eli vakkarien joukko? Muistatteko suolistotarinat ja kaiken sisäpiirihöpötyksen?
Kuka muistaa vanhan vakkarijärjestelmän?
17
431
Vastaukset
"Sortuu valtakunta tomuun viimein jokaikinen
ja hallitsijain nimet vaipuu unohdukseen tuonelaan.
Kaatuu järjestelmät, kuolee sanat suuret huulille
ja rauniolla yksinäinen tuulen henkäys vaeltaa."
CMX - Kaikkivaltiaan peili- Kk__
Kyyl hyvin muistaa tyypit. Te ootte nyt siellä salaryhmässä? Tulkaa tänne me tullaan Santun kanssa myös.
Ei se nyt ihan salaryhmä ole. Sinne ei tarvitse rekisteröityä, jotta pääsee keskustelemaan. Googlekin alkoi löytää sen aikapäiviä sitten, taitaa tulla toisena hakutuloksena, jos hakee sanalla "pulinat".
Aika sisäpiiripalstana se tosin on säilynyt. Yhtään uutta vakiokeskustelijaa ei ole koko palstan historian aikana tullut, vaikka jokunen uusi käyttäjä on muutaman viestin kirjoittanutkin.- Bilse
biologinalku kirjoitti:
Ei se nyt ihan salaryhmä ole. Sinne ei tarvitse rekisteröityä, jotta pääsee keskustelemaan. Googlekin alkoi löytää sen aikapäiviä sitten, taitaa tulla toisena hakutuloksena, jos hakee sanalla "pulinat".
Aika sisäpiiripalstana se tosin on säilynyt. Yhtään uutta vakiokeskustelijaa ei ole koko palstan historian aikana tullut, vaikka jokunen uusi käyttäjä on muutaman viestin kirjoittanutkin.Pikku korjaus: näyttää tulevan se meidän palsta ihan ensimmäisenä, kun Googlella hakee.
- ei.oo.tietoo
En tiiä ku tääl o ollu pääosin trolleja: yuggis_, söpöliini, kaikki hentait (loli-, siscon-, snuff-, psycho... jne.) Ja kaikki muut buttholet niin en tiiä onko tääl käyny ihan ihmisiä...
- Poika16v
Tää nuorten palsta on aina ollut trollien paikka.
Poika16v kirjoitti:
Tää nuorten palsta on aina ollut trollien paikka.
Onhan tämä aina ollut trollien paikka, mutta kerran tämä kukoisti. Oli Herran vuosi 2014, kun minä tulin tänne ja täällä oli mahtava dynastia, vakkarijärjestelmä. Vuonna 2015 Suomi24:n uudistuksen myötä se kaatui.
- laskutoimitus
Mitä jos tänne alettaisiin kirjoitella jotta tulisi uusia vakkareita? Silloinhan oli aina joitain epämääräisiä. Nyt ei niitäkään. (paitsi botteja)
En oo trolli. Olen vain niin söpö että saan palstan sekaisin. Kaikki luetuimmat keskustelut olivat "söpöliini ja lolihentai helvettiin" sun muuta . Tämä oli lähes koko Tammi ja helmikuun. Mutta eiköhä saada uus alku!
- muistin.virkitys
Ehei Kauha-Guru helvettiin sun muuta oli kanssa
muistin.virkitys kirjoitti:
Ehei Kauha-Guru helvettiin sun muuta oli kanssa
Se oli myöhemmin
Ne olivat helvetin hyviä aikoja. Maksaisin saadakseni ne takaisin täksi kesäksi, edes täksi kesäksi.
- Presidentti_
HÖHÖ Ripulipaskassa on voimaa
- erinomainen_idea
Järjestetään vakkariklubbenit sun muut Pulinoiden kulta-aikojen jutut uudestaan!
Tehdään kaikki ihan uusiksi.- erinomainen_idea
söpöliini_ kirjoitti:
Minähän tein uutta aikaa tänne, kaikki ei kylläkään ollut mielissään siitä.
Jos saan sult suukon, kun oot niin söpö!
- Anonyymi
Tämä oli sitä kulta-aikaa. Nyt ollaan aikuisia ja työurat käynnissä ja pukataan lapsia maailmaan.
-kylmis
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847132Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277079Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176205Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845248Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635225Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193485Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400