Siskoni soitti äsken ruotsista ja sanoi, että siellä on aivan kauhea myrsky ja se on tulossa Su
meen,
Onko havaaintoo??
Onko tietoo???
6
707
Vastaukset
- tulee
Helsingissä on jo merkkejä siitä.
- Pirre*
äsken tyttäreltäni sieltä piäkaupungista, jotta joko teillä miten tuulloo siellä - ei kuulemma - sisällä :/ - kehen lie tullu?
- uutiset
onhan tietoa saatavissa muualtakin kuin täältä. parempaa ja helpomminkin kuin kysymällä MEILTÄ jotka olemme täysin tietämättömiä ulkomaailmasta. pöhkö.
- yopollo
tuntuu ikkunaan sade ropisevan ja ulkona tuuli suhisevan jo välillä aika reippaastikin, Vantaalla lentokentän lähellä siis.
- varautunut
Johan noita kuoli siihen myrskyyn 5 ihmistä Tanskassa. Sitä samaa odotetaan suomeen yöllä, ja oikein kunnolla! Ei siis kuolemia tietenkään!!!
Huom! Jos ette halua kompuroida pimeässä, niin laittakaa ihmeessä kaikki valon tykötarpeet valmiiksi paikkoihin, josta ne pimeydessä haparoimalla löydätte! Eli siis kynttilät palamattomalle alustalle, ja tulitikut vaikka sängyn viereen, jotta löytyvät.
Odottavat kovasti tulevaksi noita sähkökatkoja jälleen.
Tsemppiä kaikille, että katto ainakin pysyisi paikoillaan!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271944
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001690Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561306Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?671244Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311008Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47906Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51903Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44872- 107828
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820