SUOMI
Suomeen on sijoittunut ja ankkuroitunut erittäin puhdasta ja korkeataajuista valoa. Lumi ja jää ovat vuosien mittaan puhdistaneet maan, joten puhdistettavaa on jäljellä enää hyvin vähän.
Useat kehittyneet sielut ovat inkarnoituneet Suomeen, ja he ohjaavat maata korkeammalle polulle. Pohjoisnavalla sijaitseva 33. kosminen portaali, jonka energia on korkeampaa kuin millään muulla portaalilla, vaikuttaa Suomeen hyvin voimakkaasti - samoin kuin suoraan tähtiporttichakrasta virtaava Alkulähteen valokin. Kun tähtiportti avautuu, koko Suomi muuttuu viidennen ulottuvuuden yhteisöksi, joten täällä ei tarvita mitään erillisiä Kultaisia kaupunkeja. Suomi on hyvin erityislaatuinen paikka elää. (s.50)
--------
EUROOPPA
- sään muutos
- ihmisen vihaisia pankkiirien politiikalle
- arkkienkeli Rafael, smaragdinvihreä parantamisen enkeli
- kolme kosmista portaalia
1) York, Yorkshire Dales, Englanti
2) Andorra
3) Marseille
(s.29-30)
-----------
EESTI
Eestin energia on yhä harmaata, sillä se kamppailee ollakseen jälleen vapaa ja itsenäinen. Maahan tulee Pohjoisnavalla sijaitsevan kosmisen portaalin avautumisen lisäksi vaikuttamaan myös Yorkin portaalin lempeämpi energia sekä Omskissa sijaitsevan portaalin kirkas ja puhdas energia. Nämä kolme vaikuttavat eestiläisiin yhdessä palauttaen haidät itsetuntonsa ja hyvinvointinsa.
-------------
RUOTSI
Ruotsalaiset ovat olleet hyvin maadoittuneita ja tiivisti yhteydessä maahan, ja tämän vuoksi he ovat kyenneet tekemään viisaita ja rauhanomaisia ratkaisuja. Heidän laajentumiskaudeltaan peräisin oleva karmansa on kuitattu jo kauan sitten. Kuten muissakin Fennoskandinavian maissa, myös Ruotsissa on erittäin puhdasta ja korkeataajuista valoa. Sääolot ovat puhdistaneet maan vuosien saatossa. Tänne, kuten Suomeen ja Norjaankin, on inkarnoitunut useita kehittyneitä sieluja. Pohjoisnavalla sijaitseva 33. kosminen portaali, jossa on enemmän varauksetonta rakkautta sisältävää Kristusvaloa kuin missään muussa portaalissa, vaikuttaa voimakkaasti Ruotsiin. Samoin tekee myös suoraan tähtiporttichakran kautta virtaava Alkulähteen valo. Vuoden 2032 jälkeen maahan nousee aivan erityinen Kultainen kaupunki.
------------
MAAPALLON 12 HENKISTÄ CHAKRAA
1. Maatähtichakra Lontoo, Englanti
2. Juurichakra Gobin autiomaa, Kiina
3. Sakraalichakra Honolulu, Havaiji
4. Napachakra Fidzhi
5. Solar pleksus -chakra Koko Etelä-Afrikka
6. Sydänchakra Glastonbury, Englanti
7. Kurkkuchakra Luxor, Egypti
8. Kolmas silmä -chakra Afganistan
9. Kruunuchakra Machu Picchu, Peru
10. Kausaalichakra Tibet
11. Sieluntähtichkakra Agra, Intia
12. Tähtiporttichakra Pohjoinen napa-alue
----------------
2012:
260 000 vuotta kestänyt uloshenkäys päättyy
2012-2023:
Yksitoistavuotinen sisäänhenkäys. Tämä valmisteluvaihe muistuttaa uuteen asuntoon muuttamista, jolloin kaikki tavarat lajitellaan ennen kuin ne joko pakataan muuttoa varten tai heitetään tarpeettomina pois. Kaikki, mikä on ollut piilossa tai kateissa, nostetaan päivänvaloon tutkittavaksi. Ullakot ja kellarit siivotaan aivan samoin kuin varsinaisten asuintilojen kaapitkin. Tulemme näkemään puhdistuksen vaikutuksen planeettaamme heti kun se alkaa, ja voimme käyttää energiaamme maailman puhdistamiseen pikemminkin kuin tulla itse lakaistuiksi pois sen pinnalta.
2017-2022:
Planeetan varsinainen puhdistamisvaihe. Tämän ajanjakson aikana luonto tulee käyttämään kaikkia elementtejä puhdistaakseen minkä tahansa alueen, jolla vielä on alempia energioita.
2023-2032:
Yhdeksän vuoden valmistautumistauko ennen vuotta 2032
vuonna 2032 avautuu viides ulottuvuus
-----------
Kustannus Taivaankaari, Karjaa 2012
Transition to the Golden Age in 2032
Siirtyminen kultaiseen aikaan 2032. Diana Cooper
9
3856
Vastaukset
- Jewkaliyuga
Tyhjää sanahelinää, joka ei tarkoita käytännössä mitään. Suomen korkeamman tasoinen energia ei näy missään. Koko maailma tulee siirtymään korkeammalle tasolle heti kun valheet kuten New Age, kristinusko ja islam lakkaavat vaivaamasta ihmiskuntaa.
http://www.joyofsatan.org/
http://dawn666blacksun.angelfire.com/Main.html
http://see_the_truth.webs.com/ - SiriusaktivaatioNyt
Pohjoisen 33. portaali on myös Sirius-portaali, ja juuri Sirius-energiaa välitetään parhaillaan Suomeen. Se edustaa vanhassa järjestelmässä kymmenettä chakraa, uudessa järjestelmässä chakraa nro 12 Tähtiportti.
Tunnussana: lempeys. Tosin täydellä teholla, ilman muuntimia, toimiessaan chakran energiat ovat polttavia (vrt. blazing star Sirius).- Lemuriaani
Valtavankokoinen kello 10:n jälkeinen UUH!!! kaikille nyyeitsiläisille, lemuriaaneille, kaasuhumanoideille, vaihtoehtohumanoideille sekä entisen atlantiksen asukkaille, unohtamatta korkeammassa tietoisuudessa lentäviä pörriäisiä.
- smaragdinvihreys
Tuossa oli mielenkiintoinen juttu mm. Rafaelin osuus Euroopassa.
- Pilvissä.leijaillen
Itse tämän kanavoinnin luettuani nousin välittömästi korkeampaan tietoisuuteen ja epäilen etten laskeudu sieltä ennen huomista.
- VärienMerkitys
Tiesittekö, että Suomen, Kreikan ja Israelin lippujen värit ovat Kalki-avataran värit? Sininen Vishnu ratsastaa valkoisella hevosella. Kalki on soturijumala, joka tuhoaa vanhan, jotta uusi aika voi tulla.
Vishnu on Jeesus-symboli, huomatkaa Suomen lipun risti. Sininen risti on valkoisella pohjalla. - Milllami
Kiitos aloittajalle ja muillekin, jotka ovat jakaneet tietojaan. Olen ymmärtänyt, että kaikki ristisymbolit viittaavat auringonjumalaan, islamissa taas viitataan kuuhun.
Hienoa että saa elää tällaista aikaa! - Anti-nous
Hei. Tämä kappale tarttui malliksi henkisestä värähtelystä. Tuon viestiä paranirvanasta, kappale välittää paranirvaanista värähtelyä korkeimmillaan. Rauhaa, seesteisyyttä, iloa. Ihmiset siellä ovat ulkomuodoltaan majesteettisempia ja seesteisempiä mitä kuvassa, mutta musiikilla voimme tavoittaa. Kun otamme musiikista kaikkein korkeimmat fibat.
Ensiksi fibat, vasta sitten sanat. Kyse on pohjimmaltaan sanattomasta olotilasta, missä välitetään siunausta ja energiaa koko maapallon ylle. Kuvan maapallonäkymä on oikean suuntainen. Purppuraliekkiä on käytettu muinoin Kreikassa vihkimyksissä ja puhdistamisessa, lähellä violettia.
https://www.youtube.com/watch?v=RwbHLsLaA4E- Anti-nous
Jotkut on kysyneet multa, että mitä ne Liekin Herrat on? Liekin Herra tarkoittaa sitä, että voi asua paranirvanassa. Yhtä hyvin voisi sanoa liekkiläinen tai paranirvanalainen. Mystisyys katoaa tuoltakin määritelmältä. Kun sanotaan, että asuu auringon koronassa joissain esoteerisissa teksteissä, tarkoittaa se samaa paranirvanaa. Esim. ystäväni Neitsyt Maria on auringon koronassa parhaillaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061708
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271452En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931316- 621163
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut101048Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1111019Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall214820Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57773- 122753
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20718