Samurai 150cc tehot hukassa

chevy1

Minulla ei suoranaisesti Samuraita ole, mutta sama moottori tuossa on eli Loncin 150cc.
Ongelmaksi on ilmennyt tehojen katoaminen eli ennen crossi kulki 90km/h ja keuliminen/sudittelu ei ollut ongelma. Nyt se kulkee enää vain 60km/h ja jos yrittääkään lähteä lujemmin liikkeelle ja painaa kaasua niin tuntuu, että se vain hyytyy.
En tarkkaan muista katosiko tehot männän vaihdon jälkeen, mutta jokatapauksessa olen ajellut tuota nyt sisään eikä tehot paljoa päätä huimaa.

Olen laittanut uuden kaasuttimen, vaihtanut ilmansuodattimen, polttanut karstat putkesta, mutta se ei parantanut merkittävästi koneen tehoja. Kipinä oli oikein mainio, kun testasin.

Olisiko kellään ideaa missä vika olisi. Olisiko kenties uudessa männässä vikaa vaikka tuntuu puristuksien olevan kunnossa.
Kiitos asiallisista vastauksista

3

462

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oletsamurai

      Riippuu minkä tasonen samurai olet? Oletko taitavakin? Samurait harjottelevat paljon. Paljonko sinä teet ninja harjoituksia?

    • juuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

      itel samanlainen ilmanputsari tukossa säädöt päin pöheikköjä tai ei saa ilmaa!

    • aAFIAHEUGHAOAHRUHFAOHO

      ootko varmasti laittanu männän oikeenpäin :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      120
      1767
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1588
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      48
      1099
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      43
      984
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      929
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      856
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      44
      822
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      780
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      778
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      760
    Aihe