Onko joku lentänyt Ryanairilla Tallinnasta jonnekin? Miten toimi?
Tallinnasta?
Viiruviru
4630
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitä epäilyksiä sinulla on toimimisesta?
Tallinnan satamaterminaalista keltaisella taksilla lentokentälle, matkaa noin 5km ja maksoi muistaakseni 6e. Lentoterminaali on melko suuri ja oikein hieno. Kaikki sujui joustavasti ja nopeasti, oli ystävällinen terminaalihenkilökunta. Oli noin 20 lähtöporttia. Ei mitään eroa esim. Hki Vantaaseen tai muuhun eurooppalaiseen touhuun.
Tallinnan lentoterminaali melko suuri? Se on kylläkin aika pikkuruinen.
Ei eroa Helsingin lentoasemasta? En usko että olet koskaan edes käynyt Helsingin lentoasemalla. Silläkin perusteella että nimimerkkisi on "Raikkufani", taitaa se Tampereen lentoaseman varastorakennus olla sulle tutumpi paikka ja ne muut Ryanairin käyttämät ladot keskellä ei mitään.
Samaa mieltä edellisen kirjoittajan kanssa. Tallinnan lentokenttä on mukavan pieni ja rauhallinen. Tosin isompi kuin Tampereen tai Turun kentät, mutta selvästi pienempi kuin Helsinki-Vantaa.
Homma tuntui näin yhden kokemuksen perusteella toimivan todella ripeästi ja henkilökunta oli avuliasta ja osaavaa. Ei mitään moitittavaa!
Lentokentälle pääsee bussillakin ( http://soiduplaan.tallinn.ee/#bus/2/b-a reisisadam = satama, lennujaam=lentokenttä), jos ei tahdo ajaa taksilla, mutta isojen matkalaukkujen kanssa suosittelen taksia. Kokemuksena tuo bussimatka kyllä varmasti mielenkiintoisempi kuin taksin takapenkillä istuskelu.