Miksei SPR huolehdi suojattiensa käyttäytymistavoista esim , liikenteessä ? Onhan se kuitenkin vastuussa "tuottaja vastuu" mahdollisesti näiden ihmisten aiheuttamista vahingoista . SPR ei voi tekeytyä välinpitämättömäksi , enää ei riitä että olette yrittäneet on eletty aikaan että pitää onnistua.
SPR ei huolehdi
15
446
Vastaukset
- jykkyyjyj
joutsenlammentiellä ihmetyttää että eikö siellä ole nurkan takana asfaltoitua käytävää missä opetella ajamaan polkupyörillä ja toinen asia mistä helvetistä ne on saaneet kaikki uudet polkupyörät eikö kirpputorilla sairaalan vieressä ole vitunmoinen läjä niille sopivia pyöriä miksi pitää tuhlata veronmaksajijen rahaa uusiin ja sitten heidät kuitenkin käännytetään pokkiin eli poistumiskeskukseen ja sitäkautta kotimaahan
mitä tehdään uudelle polkupyörälle silloin? - ninnehassd
ON ilo katsoa sitä onnellista ilmettä,minkä uuden oppiminen maahanmuuttaja pyöräilijälle antaa.Eihän se meiltä pois ole. Ja mihin uudet pyörät joutuu ---no,se on sen ajajn murhe. Nyt poljetaan ja iloitaan ...älä ole katkera "jykkyyjyv".
- Pellehermannit
Vastuuttomat ihmiset saattavat tuhota itsensä , mutta eihän se mitään sen ilon rinnalla .
- Kankeenaonnest
Onnelliset olivat ilmeet myös Puuppolassa kun vene kaatui tuloksena vain yksi kuollut . Onnellinen loppu hymyssäsuin ,
- ystäväkortti
Joutsassa on n. 60 kehitysvammaista, kehitysviive, autismi yms. kantasuomalaista henkilöä joten olen sitä mieltä että ählämit takaisin kotimaataan rakentamaan ja oma kansa ensin.
- katsokaa.tuo
YOUTUBE : Totuus suomen nykytilanteesta.
- rrrereerrer
eilen charter bussi meni ennen viittä joutsenlammentietä
mihinkähän matut lähti kyläileen
ja tosiasia on että silllan vieressä kurvissa pitää olla kaikkien kesekellä tietä eikö niille nyt saatana saada lakia - bundiesbarbi
Ählämi,mikä se on,millä nimellä itseäsi kutsut ?! Oli miten oli ---pakko nyt oppia elämään yhdessä. Ja helpompi olla ,jos hiukka tullaan vastaan toinen toistamme. Puukot ja puntarit saa jäädä kotiin !
- Eilaatuvaanmäärä
Jospa rekka tekisi tietä , silittäisi pinnat pitkin tietä niin jäljellejääneet jatkaisivat iloisin ilmein uutta oppimaan . Mitään hyvää nuo ihmisryhmät eivät ole yhteenkään yhteiskuntaan tuoneet , jos olisitte uteliaita poikkeaisitte johonkin slummiuteeneeseen lähiöön arvioimaan kenen tavat vievät voiton.
- Tietyö
Monttu
- matutvittuun
Enpä muuta voi sanoa kuin, ählämit helvettiin. Paskaa sakkia ovat ja yhtä vitutuksen aihetta pelkästään. Spr on paskaa, matut on paskaa, suvakit on paskaa, vokit on paskaa. Rasistit on jes! Ählämiä emme ole halunneet, emmekä halua. Emme myöskään halua että polkupyörämme varastetaan, kuten nyt. Emmekä halua myöskään että tyttöjämme ahdistellaan, saati raiskataan. Haluamme että paskasakki katoaa paikkakunnalta ja maastamme. Piste.
- r344333
harvinaisen suoraselkäistä puhetta joutsan suunnalta
asiaa sanoisi hakkarainen
miksi ylipäätään heit hysätään täällä - yuty
Siksi,kun he ovat ihkumpia kuin yksikään Joutsa-köriläs valtavan mahansa ja ähkynsä kanssa.Tervetuloa asuttamaan kuppaiset kerrostalot ,tuomaan väriä ja lasten naurua !!
- KoettuON
ihku? Kerroppas 10v, kuluttua oliko
- mnjgjl
Suvakit raivoissaan, kun poliisi purki maahanmuuttajien mielenosoituksen (video)
Yleensä näin käy silloin, mikäli mielenosoituksesta ei ole asianmukaisesti ilmoitettu viranomaisille.
02.06.2016 19:55, 4679 lukukertaa
http://mvlehti.net/2016/06/02/suvakit-raivoissaan-kun-poliisi-purki-maahanmuuttajien-mielenosoituksen-video/
Olipa yllätys...Poliisi muuttuu matujen mielenilmaisuun. En olisi uskonut jos en olisi videota katsonut. Jo oli aikakin ! !
Harmi vaan että poliisin aikaa kulutetaan tämmöisiin juttuihin.
Tässä sen nyt näkee että lukutaito ei ole hallussa = tarvii luvan kokoontumiseen. Tästä se alkaa. Kohta ne kävelee ja huutaa allahia joka helvetin puistossa. Kesä tulee ja kärpäset, helvetin helvetti.
ps. olisipa enemmän vastustelleet
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3472969Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3011463En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841292- 1081291
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991275Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591225- 481135
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi781037Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24931- 33837