Liiketalouden ennakomateriaali 2016

Tänään julkaistiin liiketalouden päivätoteutuksen ennakkomateriaali. Onko tosiaan päivä- ja monimuototeutuksella samat ennakkomateriaalit vai olenko väärässä?
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Näköjään taitaa olla, onpas hölmöä kun ainakin TAMKin sivuille ilmesty vasta tänään materiaalit. Joidenkin AMK sivuilla ollut ilmeisesti jo kuun alusta päivätoteuksen aineisto selvillä?

Tässähän on voinut porukka alottaa lukemaan jo aikasemmin

Äänestä

Sitä samaa täälläkin ihmettelin. Ei ihan tunnu reilulta, mutta toisaalta ei sitäkään olisi etukäteen voinut tietää... Materiaalikin on mielestäni tänä vuonna todella outo, kun on kaksi englanninkielistä ja toinen niistä on todella pitkä. Ja hassua on, että joutuu lukemaan enemmän englantia yhteensä suomenkieliselle linjalle kuin englanninkieliselle liiketalouden linjalle.

Äänestä

Joo itsekin mietin samaa, osa on voinut aloittaa aiemmin. Ja englanninteksti oli todella pitkä, tuleekohan kovinkin yksityiskohtaiset kysymykset niistä :0

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tradenomiaalukeva kirjoitti:

Tänään julkaistiin liiketalouden päivätoteutuksen ennakkomateriaali. Onko tosiaan päivä- ja monimuototeutuksella samat ennakkomateriaalit vai olenko väärässä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu