Vankilassa oleminen

Repa24

Onko vankilassa kolme ruokaa päivässä? Ja siihen vielä välipalat päälle. Telkkarista on tullut nyt paljon ohjelmia vankilasta. Arman oli vankilassa. Ja sitten on ollut kovat vankilat ohjelma telkkarissa. Sekä lapset vankilaan ohjelma, jota en muistaakseni ole katsonut kuin sattumalta. Niitä oli kotimaiset lapset vankilaan ja ulkomailla lapset vankilaan. Onko vankilaan tutustumisia joskus järjestetty? Mitä eroa on ulkomaisella vankilalla ja suomalaisella vankilalla? Mikä on lyhin aika, jonka voi olla vankilassa? Ja mikä on pisin aika, jonka joutuu olemaan vankilassa? Eristetäänkö vankilassa?

6

1750

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ylivartia

      3 ateriaa ja piiskaryypyt. 45" telkat,dvd ym elekroniikkaa.
      Lomat pyörii siten viikko lepokodissa ja viikko kotosalla. Vankila toimittaa ruuan
      . Kotona saa olla päissään. Autolla ei saa ajaa yli 80 km tunnissa.
      Piereskelyä saa harrastaa

    • Elinjäykkävanki

      Kaverillani on 3 sellin osasto, 80 m² pleikkarit, internetti, 42" fullHD telkari, BlueRay ja iso valikoima pornofilmejä, vesipatja, silkkilakanat, muotoiltu tyyny, herästyskelloa ei ole vartijat nukuttaa tuutulaululla ja herättää "onko ihanampaa aamua kun tää" biisillä.

      Aamiaiseksi 3 kolmen keittiömestarin ja 4 kylmäkön toimesta tehty pieni aamupala jonka nauttimisessa menee aamushamppanioineen 2-3 tuntia.

      Lounaaksi on hälytetty muutama kokki lisää muonavahvuuteen ja alkupalaksi on sushia, valkkaria, pääruokana karhua ja muutama piiskaryyppy akvaviittia, jälkiruokana suklaayllätys ja tyrnilikööri, eikä unohdeta sikaaria..

      Illallinen on vähän samaa laatua kuin päivällinen, mutta tuntia ennen ruokaa tarjotaan aperatiivit 2-4 kpl.

      Iltapalana on hedelmä ja unipilleri Pernoo tai Duponet.

      Paksujen muurien takia hän ei voi käyttää i phone puhelinta joutuu tyytymään Noksuun jolla kiva surffailla netissä ja seurahakuilmoituksia.

      Jos haluaa kirjoittaa huonosta kohtelusta, hänellä on työpöytä ja Mac Air tietokone väritulostimella, pöydällä on myös hovimestarin kutsunappi..
      (muillahan se on sellissä oven vieressä).

      Wc / kylpyhuone saunalla ja porealtaalla on yötäpäivää valmistilassa.

      Kuntosalissa on kaikki vermeet ja vempaimet, jopa soutulaite on varustettu perämoottorilla, ei tarvitse hikoilla ..

      • Voividduu

        :Drikos kannattaa???


    • gkjhhgkggg

      Jep, ei vankilassa nälkään tapeta. Tosiaan kolme "ateriaa" päivässä, mutta mistään herkuttelusta on turha puhua. Kukaan ei siviilissä samaa ruokaa söisi.

      Välipalat voi ostaa vankilan kanttiinista, jos on rahaa. Suosittuja tonnikalapurkit ja pikanuudelit. Kahvia saa, kunhan ostaa keittimen ja kahvit.

      Telkkari on mallia halvin tarjous voitti ja aivan paska. Kaikissa selleissä ei edes ole telkkaria. Kirjastoon pääsee kerran viikossa tai kahdessa. Esimerkiksi Saramäessä on kuitenkin todella hyvä kirjasto.

      Yhteydet omaisiin kirjeitse tai soittamalla, jos saa luvan. Soittaminen pitää tietty maksaa itse ja mahdollisuus on viiteen viiden minuutin puheluun viikossa.

      Mikäli joudut vankilaan, niin unohda face, meilit, nettisurffailu jne ja keskity keskustelemaan itsesi kanssa.

    • bonjovifan77

      Kyllähän vankilassa on niin hyvät oltavat, että moni sinne haluaa takaisin. Herkullista ruokaa, treenatturunkoisia kanssalusijoita, jykevän kivitalon luoma turvallisuuden tuntu ja kansainvälinen meininki. Moni on löytänyt elämänsä rakkauden vankilan saunatiloista.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      152
      2492
    2. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      150
      2235
    3. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      55
      1973
    4. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1870
    5. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      59
      1354
    6. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      198
      1222
    7. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      1015
    8. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      323
      920
    9. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      187
      909
    10. Kaupungin yt

      Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l
      Äänekoski
      24
      684
    Aihe