Vankilassa oleminen

Repa24

Onko vankilassa kolme ruokaa päivässä? Ja siihen vielä välipalat päälle. Telkkarista on tullut nyt paljon ohjelmia vankilasta. Arman oli vankilassa. Ja sitten on ollut kovat vankilat ohjelma telkkarissa. Sekä lapset vankilaan ohjelma, jota en muistaakseni ole katsonut kuin sattumalta. Niitä oli kotimaiset lapset vankilaan ja ulkomailla lapset vankilaan. Onko vankilaan tutustumisia joskus järjestetty? Mitä eroa on ulkomaisella vankilalla ja suomalaisella vankilalla? Mikä on lyhin aika, jonka voi olla vankilassa? Ja mikä on pisin aika, jonka joutuu olemaan vankilassa? Eristetäänkö vankilassa?

6

1784

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ylivartia

      3 ateriaa ja piiskaryypyt. 45" telkat,dvd ym elekroniikkaa.
      Lomat pyörii siten viikko lepokodissa ja viikko kotosalla. Vankila toimittaa ruuan
      . Kotona saa olla päissään. Autolla ei saa ajaa yli 80 km tunnissa.
      Piereskelyä saa harrastaa

    • Elinjäykkävanki

      Kaverillani on 3 sellin osasto, 80 m² pleikkarit, internetti, 42" fullHD telkari, BlueRay ja iso valikoima pornofilmejä, vesipatja, silkkilakanat, muotoiltu tyyny, herästyskelloa ei ole vartijat nukuttaa tuutulaululla ja herättää "onko ihanampaa aamua kun tää" biisillä.

      Aamiaiseksi 3 kolmen keittiömestarin ja 4 kylmäkön toimesta tehty pieni aamupala jonka nauttimisessa menee aamushamppanioineen 2-3 tuntia.

      Lounaaksi on hälytetty muutama kokki lisää muonavahvuuteen ja alkupalaksi on sushia, valkkaria, pääruokana karhua ja muutama piiskaryyppy akvaviittia, jälkiruokana suklaayllätys ja tyrnilikööri, eikä unohdeta sikaaria..

      Illallinen on vähän samaa laatua kuin päivällinen, mutta tuntia ennen ruokaa tarjotaan aperatiivit 2-4 kpl.

      Iltapalana on hedelmä ja unipilleri Pernoo tai Duponet.

      Paksujen muurien takia hän ei voi käyttää i phone puhelinta joutuu tyytymään Noksuun jolla kiva surffailla netissä ja seurahakuilmoituksia.

      Jos haluaa kirjoittaa huonosta kohtelusta, hänellä on työpöytä ja Mac Air tietokone väritulostimella, pöydällä on myös hovimestarin kutsunappi..
      (muillahan se on sellissä oven vieressä).

      Wc / kylpyhuone saunalla ja porealtaalla on yötäpäivää valmistilassa.

      Kuntosalissa on kaikki vermeet ja vempaimet, jopa soutulaite on varustettu perämoottorilla, ei tarvitse hikoilla ..

      • Voividduu

        :Drikos kannattaa???


    • gkjhhgkggg

      Jep, ei vankilassa nälkään tapeta. Tosiaan kolme "ateriaa" päivässä, mutta mistään herkuttelusta on turha puhua. Kukaan ei siviilissä samaa ruokaa söisi.

      Välipalat voi ostaa vankilan kanttiinista, jos on rahaa. Suosittuja tonnikalapurkit ja pikanuudelit. Kahvia saa, kunhan ostaa keittimen ja kahvit.

      Telkkari on mallia halvin tarjous voitti ja aivan paska. Kaikissa selleissä ei edes ole telkkaria. Kirjastoon pääsee kerran viikossa tai kahdessa. Esimerkiksi Saramäessä on kuitenkin todella hyvä kirjasto.

      Yhteydet omaisiin kirjeitse tai soittamalla, jos saa luvan. Soittaminen pitää tietty maksaa itse ja mahdollisuus on viiteen viiden minuutin puheluun viikossa.

      Mikäli joudut vankilaan, niin unohda face, meilit, nettisurffailu jne ja keskity keskustelemaan itsesi kanssa.

    • bonjovifan77

      Kyllähän vankilassa on niin hyvät oltavat, että moni sinne haluaa takaisin. Herkullista ruokaa, treenatturunkoisia kanssalusijoita, jykevän kivitalon luoma turvallisuuden tuntu ja kansainvälinen meininki. Moni on löytänyt elämänsä rakkauden vankilan saunatiloista.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1319
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      38
      879
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      30
      623
    4. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      590
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      568
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      536
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      531
    9. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      17
      523
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      502
    Aihe