Vankilassa oleminen

Repa24

Onko vankilassa kolme ruokaa päivässä? Ja siihen vielä välipalat päälle. Telkkarista on tullut nyt paljon ohjelmia vankilasta. Arman oli vankilassa. Ja sitten on ollut kovat vankilat ohjelma telkkarissa. Sekä lapset vankilaan ohjelma, jota en muistaakseni ole katsonut kuin sattumalta. Niitä oli kotimaiset lapset vankilaan ja ulkomailla lapset vankilaan. Onko vankilaan tutustumisia joskus järjestetty? Mitä eroa on ulkomaisella vankilalla ja suomalaisella vankilalla? Mikä on lyhin aika, jonka voi olla vankilassa? Ja mikä on pisin aika, jonka joutuu olemaan vankilassa? Eristetäänkö vankilassa?

6

1783

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ylivartia

      3 ateriaa ja piiskaryypyt. 45" telkat,dvd ym elekroniikkaa.
      Lomat pyörii siten viikko lepokodissa ja viikko kotosalla. Vankila toimittaa ruuan
      . Kotona saa olla päissään. Autolla ei saa ajaa yli 80 km tunnissa.
      Piereskelyä saa harrastaa

    • Elinjäykkävanki

      Kaverillani on 3 sellin osasto, 80 m² pleikkarit, internetti, 42" fullHD telkari, BlueRay ja iso valikoima pornofilmejä, vesipatja, silkkilakanat, muotoiltu tyyny, herästyskelloa ei ole vartijat nukuttaa tuutulaululla ja herättää "onko ihanampaa aamua kun tää" biisillä.

      Aamiaiseksi 3 kolmen keittiömestarin ja 4 kylmäkön toimesta tehty pieni aamupala jonka nauttimisessa menee aamushamppanioineen 2-3 tuntia.

      Lounaaksi on hälytetty muutama kokki lisää muonavahvuuteen ja alkupalaksi on sushia, valkkaria, pääruokana karhua ja muutama piiskaryyppy akvaviittia, jälkiruokana suklaayllätys ja tyrnilikööri, eikä unohdeta sikaaria..

      Illallinen on vähän samaa laatua kuin päivällinen, mutta tuntia ennen ruokaa tarjotaan aperatiivit 2-4 kpl.

      Iltapalana on hedelmä ja unipilleri Pernoo tai Duponet.

      Paksujen muurien takia hän ei voi käyttää i phone puhelinta joutuu tyytymään Noksuun jolla kiva surffailla netissä ja seurahakuilmoituksia.

      Jos haluaa kirjoittaa huonosta kohtelusta, hänellä on työpöytä ja Mac Air tietokone väritulostimella, pöydällä on myös hovimestarin kutsunappi..
      (muillahan se on sellissä oven vieressä).

      Wc / kylpyhuone saunalla ja porealtaalla on yötäpäivää valmistilassa.

      Kuntosalissa on kaikki vermeet ja vempaimet, jopa soutulaite on varustettu perämoottorilla, ei tarvitse hikoilla ..

      • Voividduu

        :Drikos kannattaa???


    • gkjhhgkggg

      Jep, ei vankilassa nälkään tapeta. Tosiaan kolme "ateriaa" päivässä, mutta mistään herkuttelusta on turha puhua. Kukaan ei siviilissä samaa ruokaa söisi.

      Välipalat voi ostaa vankilan kanttiinista, jos on rahaa. Suosittuja tonnikalapurkit ja pikanuudelit. Kahvia saa, kunhan ostaa keittimen ja kahvit.

      Telkkari on mallia halvin tarjous voitti ja aivan paska. Kaikissa selleissä ei edes ole telkkaria. Kirjastoon pääsee kerran viikossa tai kahdessa. Esimerkiksi Saramäessä on kuitenkin todella hyvä kirjasto.

      Yhteydet omaisiin kirjeitse tai soittamalla, jos saa luvan. Soittaminen pitää tietty maksaa itse ja mahdollisuus on viiteen viiden minuutin puheluun viikossa.

      Mikäli joudut vankilaan, niin unohda face, meilit, nettisurffailu jne ja keskity keskustelemaan itsesi kanssa.

    • bonjovifan77

      Kyllähän vankilassa on niin hyvät oltavat, että moni sinne haluaa takaisin. Herkullista ruokaa, treenatturunkoisia kanssalusijoita, jykevän kivitalon luoma turvallisuuden tuntu ja kansainvälinen meininki. Moni on löytänyt elämänsä rakkauden vankilan saunatiloista.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka tai ketkä tappo eilen?

      Kenet ja miksi?
      Varkaus
      37
      1802
    2. Arvostele kaivattusi

      ulkonäköä, asteikolla 1-10. Perustelut myös 🧢
      Ikävä
      50
      818
    3. Mitä teet mies?

      Oletko jonkun naisen kanssa? 😞
      Ikävä
      69
      776
    4. Miksi sitä miestä tuijotetaan joka paikassa

      Onko maine jonkinlainen?
      Ikävä
      108
      740
    5. Kuka varasti Sisun rahat

      Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!
      Sysmä
      7
      651
    6. Miten sulla on niin kaunis

      Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t
      Ikävä
      33
      639
    7. Ajattelen sinua

      vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu
      Ikävä
      27
      580
    8. Taas on Festarit ohi ja saatu toisten muijia kylläseksi asti

      2 päivää täyttä jytinää ja rytkettä kyllä kelpaa vielä Kaupunkin tukemana.
      Parkano
      15
      559
    9. Olen työtön ilman työnhakuvelvoitetta

      Saan 600e/kk. En voi tehdä töitä. En osaa laittaa ruokaa. En pysty kävelemään tai olemaan jalkeilla tuntia pidempään.
      Ikävä
      141
      471
    10. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

      Ettet riittäisi minulle?😔
      Ikävä
      51
      453
    Aihe