Onko vankilassa kolme ruokaa päivässä? Ja siihen vielä välipalat päälle. Telkkarista on tullut nyt paljon ohjelmia vankilasta. Arman oli vankilassa. Ja sitten on ollut kovat vankilat ohjelma telkkarissa. Sekä lapset vankilaan ohjelma, jota en muistaakseni ole katsonut kuin sattumalta. Niitä oli kotimaiset lapset vankilaan ja ulkomailla lapset vankilaan. Onko vankilaan tutustumisia joskus järjestetty? Mitä eroa on ulkomaisella vankilalla ja suomalaisella vankilalla? Mikä on lyhin aika, jonka voi olla vankilassa? Ja mikä on pisin aika, jonka joutuu olemaan vankilassa? Eristetäänkö vankilassa?
Vankilassa oleminen
6
1711
Vastaukset
- Ylivartia
3 ateriaa ja piiskaryypyt. 45" telkat,dvd ym elekroniikkaa.
Lomat pyörii siten viikko lepokodissa ja viikko kotosalla. Vankila toimittaa ruuan
. Kotona saa olla päissään. Autolla ei saa ajaa yli 80 km tunnissa.
Piereskelyä saa harrastaa - Elinjäykkävanki
Kaverillani on 3 sellin osasto, 80 m² pleikkarit, internetti, 42" fullHD telkari, BlueRay ja iso valikoima pornofilmejä, vesipatja, silkkilakanat, muotoiltu tyyny, herästyskelloa ei ole vartijat nukuttaa tuutulaululla ja herättää "onko ihanampaa aamua kun tää" biisillä.
Aamiaiseksi 3 kolmen keittiömestarin ja 4 kylmäkön toimesta tehty pieni aamupala jonka nauttimisessa menee aamushamppanioineen 2-3 tuntia.
Lounaaksi on hälytetty muutama kokki lisää muonavahvuuteen ja alkupalaksi on sushia, valkkaria, pääruokana karhua ja muutama piiskaryyppy akvaviittia, jälkiruokana suklaayllätys ja tyrnilikööri, eikä unohdeta sikaaria..
Illallinen on vähän samaa laatua kuin päivällinen, mutta tuntia ennen ruokaa tarjotaan aperatiivit 2-4 kpl.
Iltapalana on hedelmä ja unipilleri Pernoo tai Duponet.
Paksujen muurien takia hän ei voi käyttää i phone puhelinta joutuu tyytymään Noksuun jolla kiva surffailla netissä ja seurahakuilmoituksia.
Jos haluaa kirjoittaa huonosta kohtelusta, hänellä on työpöytä ja Mac Air tietokone väritulostimella, pöydällä on myös hovimestarin kutsunappi..
(muillahan se on sellissä oven vieressä).
Wc / kylpyhuone saunalla ja porealtaalla on yötäpäivää valmistilassa.
Kuntosalissa on kaikki vermeet ja vempaimet, jopa soutulaite on varustettu perämoottorilla, ei tarvitse hikoilla ..- Voividduu
:Drikos kannattaa???
- gkjhhgkggg
Jep, ei vankilassa nälkään tapeta. Tosiaan kolme "ateriaa" päivässä, mutta mistään herkuttelusta on turha puhua. Kukaan ei siviilissä samaa ruokaa söisi.
Välipalat voi ostaa vankilan kanttiinista, jos on rahaa. Suosittuja tonnikalapurkit ja pikanuudelit. Kahvia saa, kunhan ostaa keittimen ja kahvit.
Telkkari on mallia halvin tarjous voitti ja aivan paska. Kaikissa selleissä ei edes ole telkkaria. Kirjastoon pääsee kerran viikossa tai kahdessa. Esimerkiksi Saramäessä on kuitenkin todella hyvä kirjasto.
Yhteydet omaisiin kirjeitse tai soittamalla, jos saa luvan. Soittaminen pitää tietty maksaa itse ja mahdollisuus on viiteen viiden minuutin puheluun viikossa.
Mikäli joudut vankilaan, niin unohda face, meilit, nettisurffailu jne ja keskity keskustelemaan itsesi kanssa. - bonjovifan77
Kyllähän vankilassa on niin hyvät oltavat, että moni sinne haluaa takaisin. Herkullista ruokaa, treenatturunkoisia kanssalusijoita, jykevän kivitalon luoma turvallisuuden tuntu ja kansainvälinen meininki. Moni on löytänyt elämänsä rakkauden vankilan saunatiloista.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1211667
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998