Onko vankilassa kolme ruokaa päivässä? Ja siihen vielä välipalat päälle. Telkkarista on tullut nyt paljon ohjelmia vankilasta. Arman oli vankilassa. Ja sitten on ollut kovat vankilat ohjelma telkkarissa. Sekä lapset vankilaan ohjelma, jota en muistaakseni ole katsonut kuin sattumalta. Niitä oli kotimaiset lapset vankilaan ja ulkomailla lapset vankilaan. Onko vankilaan tutustumisia joskus järjestetty? Mitä eroa on ulkomaisella vankilalla ja suomalaisella vankilalla? Mikä on lyhin aika, jonka voi olla vankilassa? Ja mikä on pisin aika, jonka joutuu olemaan vankilassa? Eristetäänkö vankilassa?
Vankilassa oleminen
6
1683
Vastaukset
- Ylivartia
3 ateriaa ja piiskaryypyt. 45" telkat,dvd ym elekroniikkaa.
Lomat pyörii siten viikko lepokodissa ja viikko kotosalla. Vankila toimittaa ruuan
. Kotona saa olla päissään. Autolla ei saa ajaa yli 80 km tunnissa.
Piereskelyä saa harrastaa - Elinjäykkävanki
Kaverillani on 3 sellin osasto, 80 m² pleikkarit, internetti, 42" fullHD telkari, BlueRay ja iso valikoima pornofilmejä, vesipatja, silkkilakanat, muotoiltu tyyny, herästyskelloa ei ole vartijat nukuttaa tuutulaululla ja herättää "onko ihanampaa aamua kun tää" biisillä.
Aamiaiseksi 3 kolmen keittiömestarin ja 4 kylmäkön toimesta tehty pieni aamupala jonka nauttimisessa menee aamushamppanioineen 2-3 tuntia.
Lounaaksi on hälytetty muutama kokki lisää muonavahvuuteen ja alkupalaksi on sushia, valkkaria, pääruokana karhua ja muutama piiskaryyppy akvaviittia, jälkiruokana suklaayllätys ja tyrnilikööri, eikä unohdeta sikaaria..
Illallinen on vähän samaa laatua kuin päivällinen, mutta tuntia ennen ruokaa tarjotaan aperatiivit 2-4 kpl.
Iltapalana on hedelmä ja unipilleri Pernoo tai Duponet.
Paksujen muurien takia hän ei voi käyttää i phone puhelinta joutuu tyytymään Noksuun jolla kiva surffailla netissä ja seurahakuilmoituksia.
Jos haluaa kirjoittaa huonosta kohtelusta, hänellä on työpöytä ja Mac Air tietokone väritulostimella, pöydällä on myös hovimestarin kutsunappi..
(muillahan se on sellissä oven vieressä).
Wc / kylpyhuone saunalla ja porealtaalla on yötäpäivää valmistilassa.
Kuntosalissa on kaikki vermeet ja vempaimet, jopa soutulaite on varustettu perämoottorilla, ei tarvitse hikoilla ..- Voividduu
:Drikos kannattaa???
- gkjhhgkggg
Jep, ei vankilassa nälkään tapeta. Tosiaan kolme "ateriaa" päivässä, mutta mistään herkuttelusta on turha puhua. Kukaan ei siviilissä samaa ruokaa söisi.
Välipalat voi ostaa vankilan kanttiinista, jos on rahaa. Suosittuja tonnikalapurkit ja pikanuudelit. Kahvia saa, kunhan ostaa keittimen ja kahvit.
Telkkari on mallia halvin tarjous voitti ja aivan paska. Kaikissa selleissä ei edes ole telkkaria. Kirjastoon pääsee kerran viikossa tai kahdessa. Esimerkiksi Saramäessä on kuitenkin todella hyvä kirjasto.
Yhteydet omaisiin kirjeitse tai soittamalla, jos saa luvan. Soittaminen pitää tietty maksaa itse ja mahdollisuus on viiteen viiden minuutin puheluun viikossa.
Mikäli joudut vankilaan, niin unohda face, meilit, nettisurffailu jne ja keskity keskustelemaan itsesi kanssa. - bonjovifan77
Kyllähän vankilassa on niin hyvät oltavat, että moni sinne haluaa takaisin. Herkullista ruokaa, treenatturunkoisia kanssalusijoita, jykevän kivitalon luoma turvallisuuden tuntu ja kansainvälinen meininki. Moni on löytänyt elämänsä rakkauden vankilan saunatiloista.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5489130Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1656264Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3785316Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli704798Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004421Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664083SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha2074026- 1032094
- 1141548
- 531086