Mikä ihme puhelinmyyjillä on, kun he hyvin usein aloittavat_
- Hei Maikku (nimi muutettu) Liibalaabasta (nimi muutettu), lähdin tässä pikaisesti soittamaan....
Mistä ne lähti soittamaan, kotoa, koulusta, kioskilta? Miksei ne ole työpaikallaan soittelemassa?
Miksi aina pikaisesti, onko joku antanut ymmärtää että pikainen soitto on parempi kuin normaalisoitto? Aina on niiiin pikaisia nämä soitot. Heti kun pääsevät jutustelun alkuun, pikaisuus onkin jo vaihtunut ikuisuudeksi.
Tämä on niin huvittavaa. Joku asiakas voisi suorastaan tilatakin jotain, kun joskus joku soittaisi ja kertoisi muuta kuin lähteneensä pikaisesti soittamaan. Huoh!
Miksi puhelinmyyjät usein
Pirkkoanni
1
98
Vastaukset
- gdsgdsgserfe
Onko hiekkaa eksyny vähä väärään paikkaan vai mikä rassaa? On siinä ongelmaa kerrakseen, jos harmituksensa pitää tuollaisesta etsiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1463153- 91753
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221394Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701211- 441181
- 371061
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381032Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke134994- 47964
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.38928