X Päättäjät

KouvolanRY

19

1427

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ytj

      Tarkistappas ajankohtaiset tiedot. Taitaa olla vanhaa infoa.

    • voisuareppanaa

      Mitäs väliä noilla on? Aivan sama vaikka kenen nimet olisi.

    • Kovaapeliä

      Kovaa ja häikäilemätöntä on peli Suomen kartingissa.

    • rotax4ever

      Kertokaa taustoja. Mikä tässä mättää, mikä kyseisen yrityksen rooli?

    • Häh666

      Mikä nyt tässä(kin) ahdistaa?
      Tuttuja nimiä terveessä yrityksessä...mitä sitten?

    • Eivielämitään

      Juu , terveessä ". Harva on saanut puolessa vuodessa kipon nurin .

      • KroiSos66

        Riskiluokat ja tiedot kunnossa. Eli yritys on terve. Anna ihmisten yrittää, äläkä etukäteen tuomitse.


      • Aivanvarma
        KroiSos66 kirjoitti:

        Riskiluokat ja tiedot kunnossa. Eli yritys on terve. Anna ihmisten yrittää, äläkä etukäteen tuomitse.

        Ei ole edes ensimmäisiä tilinpäätöstietoja , ollut pöytälaatikossa 2015 lokakuulle asti , sen takia ei vielä . Noilla tiedoilla ei saa edes luottokorttia yritykselle :)


      • miksiihmeesssä

        Minkä v...n takia ko. Asioita pitää penkoa? Eikö meille riitä että sarja toimii ja hauskaa on!


      • 656555hghjg
        miksiihmeesssä kirjoitti:

        Minkä v...n takia ko. Asioita pitää penkoa? Eikö meille riitä että sarja toimii ja hauskaa on!

        Ei riitä kun on aloitettu tonkimaan


    • Gddhdh

      Ja mitä luulette tonkimisella saavutettavan?

      • 12345678903456

        Joku saa siitä ilmeisesti kicksit kun makkarissa ei onnaa.


    • Paskanpöyhintää

      Mitä enemmän paskaa pöyhii, sen enemmän se haisee. Ei paska pöyhimällä parane.

      • shddhskdjh

        Yks hailee jos homma toimii. Kouvolassa oli parhaiten järjestetyt kisat mitä on suomenmaalla nähty ja on tässä 10vuotta jo ratoja tullut kierrettyä.


    • 3456777

      Onhan tämä aiemminkin harmittanut kansaa , mutta kun on aktiivinen toimija , aina löytyy ketä se ei miellytä

    • tutkintapyyntö

      Jos esiinnyt "KouvolanRY" nimellä ja näin viittaat Kouvolassa vaikuttavaan, kartingin parissa toimivaan yhdistykseen niin voinet kirjoittaa myös omalla nimelläsi? Vaihtoehtoisesti siis edustat virallisesti kyseistä yhdistystä TAI syyllistyt identiteettivarkauteen. Valaisetko kuinka asian laita on?

      • EiMikkistä

        Siis kai toi aloittaja voi edustaa jotain muuta ku mikkisautoilua. Googlaa mikä on tulos ja totea itse, tavan pässi olet. Kouvolan ry = kouvolanseudun rauhanyhdistys. Vitun urpo :D senkö nimissä haluat tutkintapyyntöä tehdä?


      • joovarmaanrauhanyhdistys

        Ei varmasti jää kenellekään epäselväksi mitä tahoa tuolla nimimerkki valinnalla edustetaan tai jonka edustajana halutaan esiintyä kun otetaan konteksti huomioon.... Osuiko omalle kohdalle? Muistithan kirjoittaa samasta IP osoitteesta kuin alkuperäisen kommentin?


    • Npv1122

      Eiköhän suurinosa kirjottele kuitenkin nykyään VPN tai avoimen wlanin kautta?
      Mutta edelleen, kyllä tosta nimimerkistä saa käsityksen että rauhanyhdistys ois kyseessä. Tai sitten vasta perusteilla oleva yhdistys joka kantaa nimeä Kouvolan. Jos sä saat siitä käsityksen että ois jotenkin mikkikseen liittyvä niin sillehän kukaan ei voi mitään. Puhut kontekstista, jos otat laajemman katselukulman ja hieman perspektiiviä selailemalla tätä koko sivustoa riippumatta aihealueesta, huomaat jotta täällä ei useinkaan kirjotella aiheeseen edes liittyvästi.

      Jos kouvolan rauhayhdistys liittyy sun mielestä mikkikseen niin sehän on tosiaan vaan sun ongelma. Me muut ei ehkä olla noin kapeakatseisia.

      Ps. Terkkuja Singaporesta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      247
      3349
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      364
      3002
    3. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      20
      2018
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      82
      1861
    5. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      65
      1788
    6. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      59
      1662
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1563
    8. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      125
      1512
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      485
      1429
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1414
    Aihe