Hikkaduwaan 2017 retkiseuraa

Jouni58

Hei !

Olemme lähdössä Lankalle 3.2.-17.2.2017 ja jos olette suunnittelemassa matkaa tuolle ajalle, niin samaan autoon sopisi enemmänkin porukkaa, niin tulisi halvemmaksi. Käymme ainakin Nuwara Eliyassa (ostoksilla) ja ehkä muuallakin.

Asuimme Hikkaduwassa 2011-2012 4 kuukautta ja 2013 reilun kuukauden ja Suomenkielinen oppaamme oli Ruwan (asunut Suomessa), jonka autolla kiersimme lähes kaikki lankan nähtävyydet. Nyt sitten kahden viikon reissu. Jos olet kiinnostunut, niin laita viestiä tähän ketjuun.

0

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Olet minua

        vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
        Ikävä
        167
        3468
      2. Ruumis ojassa

        Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
        Oulainen
        15
        2136
      3. Mies pyysi rahaa

        Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
        Ikävä
        223
        1490
      4. Jos tapaisimme uudelleen?

        niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
        Ikävä
        70
        1251
      5. Mitä piirteitä rakastat

        Eniten kaivatussasi?
        Ikävä
        44
        1221
      6. 37
        1131
      7. Mites nyt suu pannaan

        Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
        Sysmä
        38
        1073
      8. Taas Lieksassa tyritty

        Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
        Lieksa
        136
        1031
      9. Hän on niin

        Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
        Ikävä
        47
        1004
      10. Nähdäänkö ensi viikolla

        paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
        Ikävä
        41
        1000
      Aihe