Muutaman kerran olen nyt poikennut ja ihan kivasti on tavaraa myynnissä. Tilatkin on ihan ok, mutta henkilökunta on vähän tökköä. Eniten ärsyttää kyttäävä vanha rouva, joka kommentoi toisten ostokset ja on olevinaan vissiin paikan pomo. Hinnat on tavaroista kyllä aikamoisia, kun linttaan astutuista, paskaisista lenkkareistakin pyydetään kymppi. Ei ole keuruulaiset ymmärtäneet kirpputorin ideologiaa selvästikään. :( No, toivottavasti tämä kirppis nyt pysyy, ettei ole het konkurssissa niinkuin muut.
Uusi kirppari työväentalolla
Uutta_pukkaa
7304
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kirppis on ihan ok! Hyvä että saatiin Keuruulle, väkeä on aina ollut kun olen käynyt. Henkilökunta asiallista ja kohteliasta. Jotkut tavarat on kyllä ylihintaisia, mutta sehän on pöydän vuokraajan asia, mitä tavaroistaan pyytää. Sitä yritetään kuuluisalla tuotemerkillä saada rahaa, vaikka ois miten loppuun kulunut. Mutta hyvääkin on tarjolla. Kannatetaan siis tätä kirppistä, vuokrataan pöytiä ja käydään ostoksilla, että säilyy.
Hintapolitiikka on täysin tavaroiden omistajan/myyjän päättämä ja ostaja päättää tuleeko kauppaa. Kauppa käy vain jos hinta-laatusuhde on kohdallaan. Toisinaan on nähtävissä kuinka sietämättömän ylihintaisia tavaroita on tarjolla mutta niistä selviää kun kävelee seuravan pöydän luo.
Joko on Jyväskylän kokopäivätoimisia kirppistrokareita näkynyt apajilla kopeloimassa tavaroita jo ennen kuin ne on ehditty nostamaan auton takakontista? Lyökää niitä käsille ja lujaa.
Hyvä kirppari on ja siisti. Onnea yrittäjille.
pakolaiset siel käy varastaa ei mitään järkeä myydä noin kalliilla hinnalla .
Kyllä siellä yks vaki trokari pyörii...
Mikäpä Keuruulla kannattaa tänä päivänä. Tämäkin firma pysyy pystyssä pari vuotta ja sitten goodbye... .)