2.0 dsl Corolla

Kokemuksia? Paljonko näillä yleensä ajetaan? Siis vm. 92-97, eli ahtamaton kone. Itselläni on reilu 200tkm, eikä tunnu vielä missään. Onko olemassa muita varustetasoja kuin XL? Kertokaa ihmeessä jos on joitain vinkkejä tai kokemuksia ko. autoista!!
2329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaverilla on n. vm -95, ajettu rapiat yli 400tkm, auto ulospäin ryhdikäs eikä tekniikassa sanomista.
Normaalia jarrupalojen ja iskareiden yms vaihtoa tehty.

Äänestä

Työ kaverilla on 1986 mallinen 1,8 diesel corolla
ajettu vähän yli 600000km (siis kuusi sataa tuhatta) eikä konetta ole avattu.
Itselläni on Carina E vm. 1995 ja ajettu 121000
ja ihan sama kuin uutena. Olen lisännyt pikkuhiljaa varusteita kuten kauko-ohjatun keskus-
lukituksen, sisäpistokkeen jne. Talvella lämpöä
ei tahdo tulla pikkuajossa kuten pensakoneella
mutta kulutuskin on pienempi, n.5,5-6,5 ltr/100

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toi ota! kirjoitti:

Kokemuksia? Paljonko näillä yleensä ajetaan? Siis vm. 92-97, eli ahtamaton kone. Itselläni on reilu 200tkm, eikä tunnu vielä missään. Onko olemassa muita varustetasoja kuin XL? Kertokaa ihmeessä jos on joitain vinkkejä tai kokemuksia ko. autoista!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu