Oheisella videolla kohdasta 7:40 eteenpäin Ghosthunterit saavat selville, että Lahden Kummitustalon kummitus on nimeltään OLAVI
https://www.youtube.com/watch?v=W4k5Zo2nfxo
Lisää aiheesta!
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10154145803323535&set=gm.10154839028931040&type=3&theater
siis
https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13102790_10154145803323535_6651698633410481075_n.jpg?oh=3546f741dcb3d4671a6e73c7d50c4113&oe=57D91DE9
Lahden kummitustalo tutkinnassa
18
2848
Vastaukset 18
- MissäpäinLahtea
Tietääkö joku missä tämä autiotalo sijaitsee?
- MinäTiedän
Lahdessa ei ole eikä ollut kummitustaloa. Joko taas sitä vanhaa paskajuttua jalostetaan uudelleen. Näissä on ilmeisesti aina joku intressi saada rahaa.
Ns. kummitustalohomman ampui alas Lahden poliisi, joka totesi, ettei talossa kummittele mikään. Onko kyse samasta tapauksesta. Älkää olko höpsötettävissä! - Plörbsittelijä24
MinäTiedän kirjoitti:
Lahdessa ei ole eikä ollut kummitustaloa. Joko taas sitä vanhaa paskajuttua jalostetaan uudelleen. Näissä on ilmeisesti aina joku intressi saada rahaa.
Ns. kummitustalohomman ampui alas Lahden poliisi, joka totesi, ettei talossa kummittele mikään. Onko kyse samasta tapauksesta. Älkää olko höpsötettävissä!Mikä hiton Lahden poliisi?
Ei poliisilla ole välineitä tai osaamista eikä etenkään aikaa sen selvittämiseen kummitteleeko jossain Lahden talossa. - gohsthunter
Tiedetään missä toi talo on ei kerrota, missä se on etsivä löytää me löydettiin se heti.. ;)
- kummitusontotta
Kummitus talo sijaitsi Paavolassa Sammonkatu 26
Talo on purettu ja paikalla kerrostalo
Kummitus oli talossa läsnä
Poliisi päätti ettei kummitusta ole
Aivan kuin poliisi 70-luvulla olisi pystytnyt todistamaan
Sama kuin poliisi päättäisi että Jeesus ei noussutkaan taivaaseen
Kyseessä oli paha henki joka jäänyt astraaliruumiissa puoliksi fyysiseen maailmaan
Myös 80-luvulla Liipolassa oli Pihtikatu 9 poltergeist
Pappi kävi paikalla manaamassa pois
Spiritismin peluusta muistaakseni tuo poltergeist alkoi
Asuin samassa talossa- SElitysLöytyi
Talossa tehtiin kummitusjutuilla ilmeisesti rahhaa. Lehdet kävivät ihmettelemässä. Mummo koputti seinään kun hänet oli laitettu makuulle. Tällainen oli poliisin etsinnän tulos. Muu väki lähti hämärän tullen etsimään "kummitusta". Siinä media lensi vähän aikaan lankaan.
- kumitus
Poltergeist oli myös jyrkänkadulla mut muutti onnex pois
- OnSeIlmojaPidellyt
Hyvin pysytiin itse aiheessa, taas tässäkin ketjussa. Ensin puhuttiin kummitustalosta ja sitten aiheet vaihtuikin homojen kautta alaikäiseen sekaantumiseen.
- LegendaaKokoJuttu
On aika vanhaa tarinaa. Ja legendaa, johon tullut lisäpiirteitä ajan saatossa. Oli kummitustalo joskus totta, mutta sille löytyi selitys.
- kummitustalo
Talo on tiedossa mutta ei kerrota/haluta sinne mitään isoa härdelliä, tuli käytyä siellä en suosittele kenelläkään ei kannata mennä sinne..
- JohanVituttaa
Nyt saatana kerrot vittu!Rupeeha jo laulaa,poika!Vitu Homot.Siel vittu mitää oo kuitekaa.
- faaraol
Talo on purettu jo aikoja sitten.Sammnkadulla oli.
- 2210
https://www.youtube.com/watch?v=W4k5Zo2nfxo
Tuossa ko. talo videossa, missä sijaitsee?- tiimoni
Miksi kummituksia on vain öisin? Mitä ne päivällä tekee?
- huhuuuuli
ne on päivisin töissä
- KolinaaKuuluu
Ja miksi kummituksia oli ennen paljon enemmän. Hymyssä oli joskus V. Ennala - legendaarinen toimittaja. Taisi olla yksi kummituksiin perehtynyt toimittaja. Muistako väärin?
- Anonyymi
Myös Jovilla Järvenpään kylässä kulki kummitusnainen.
- Anonyymi
Tämä kummitustalocase on täysin palturia. Poliisi kikkasi, että yksinperheen jäsenistä laitettiin nukkumaan, kun uteliaat tulivat katsomaan "ihmettä". Tämä nukkumaan laitettu henkilö koputti puutalon vasaralla seinään, kun toiset olivat vintillä. Silloin kummitus aina heräsi. Mutta poliisi huomasi jekun, jolla lehdistöä höpsötettiin. Koputukset loppuivat poliisin toimintaan. Vaikuttaaa, että tätä kummitushöpsötystä mystisoidaan nyt henkilöiden toimesta, jotka eivät aikanaan seuranneet asiaa millään tavalla. Tällaiset "ihmejutut" ottavat aika-ajoin tulta, ja kaiketi näillä nyhdetään mukamans "aiemmin salassa ollutta tietoa" hyvää maksua vastaan kummistusten ystäville. Tarina on siis täyttä p.....skaa. Vloitte ilmottautua, jos satutte näkemään kummituksen!
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on471502Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.64931Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30667- 87647
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14605- 46598
Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.56574- 7562
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu24551- 44531
- 61525
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan70520Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47513- 37506
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj14501Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13472Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.132469- 45454
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa45419Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.26409