Patikointi Schmittenhöhelle

Onko joku kävellyt kylästä huipulle asti? Kauanko siihen pitää suunnilleen varata aikaa? Entäs reittivalinta? Kartat ymmärtääkseni hyviä. Pääsisihän hissillä toki myös, mutta tarkoitus sporttailla ja onhan se ihan erilainen elämys.
11775
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onhan tuo tullut käveltyä ja alas myös. Riippuu kunnosta kuinka kauan siihen kuluu aikaa, näin jopa erään joka juoksi rinnettä ylös. Kyllä siihen normaalisti kuluu useita tunteja, minulta meni useampi koska istuttiin välillä oluella. Reittejä on useita ja netissä on erittäin paljon karttoja.
http://www.kompass.de/touren-und-regionen/wanderkarte/
Tuosta näet zoomaamalla patikointireittejä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maailmanmatkaajat kirjoitti:

Onko joku kävellyt kylästä huipulle asti? Kauanko siihen pitää suunnilleen varata aikaa? Entäs reittivalinta? Kartat ymmärtääkseni hyviä. Pääsisihän hissillä toki myös, mutta tarkoitus sporttailla ja onhan se ihan erilainen elämys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu