VAROKAA Sicily by car -autonvuokrausfirmaa!!

Matkamies1

Viime syksynä erehdyimme vuokraamaan auton ko. firmalta Rooman lentokentältä. Paikan päällä kaikki sujui ok, ja viikon jälkeen palautimme auton tankki täynnä sovittuun aikaan ja paikkaan moitteettomassa kunnossa. Saimme luottokortilta veloitetun panttimaksun takaisin, sillä autossa ei ollut mitään vaurioita.
Nyt kuitenkin reilun puolen vuoden päästä havahduimme siihen, että luottokortilta on veloitettu toistuvasti rahasummia nyt n. 1000 euron edestä. Sicily by car ei ole kertaakaan ottanut yhteyttä meihin selventääkseen veloitusten syytä, eikä firmaan saa mitään yhteyttä. Kortti on nyt suljettu ja selvittelyt meneillään sen suhteen, mitä voimme tässä tilanteessa tehdä.
Tämä varoituksena muille Italiaan matkaileville ja autonvuokrausta suunnitteleville! KIERTÄKÄÄ SICILY BY CAR KAUKAA!!

0

1216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

        Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
        Maailman menoa
        156
        2919
      2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

        Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
        Maailman menoa
        284
        2610
      3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

        Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
        Maailman menoa
        67
        1740
      4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

        Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
        Maailman menoa
        43
        1628
      5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

        JOS siis sinä saisit päättää?
        Maailman menoa
        38
        1520
      6. Voi mies olit taas niin komea

        Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
        Ikävä
        122
        1266
      7. Kadutko koskaan

        Sitä mun iskiyritystä?
        Ikävä
        110
        1194
      8. Ryöstö Punkaharjulla

        Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
        Savonlinna
        14
        1134
      9. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

        Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
        Kaste
        204
        1063
      10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

        Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
        Luterilaisuus
        338
        1037
      Aihe