Avra Beach hotellissa olleet, kokemuksia ? Lasten kanssa menossa syksyllä.
Avra Beach
2
282
Vastaukset
- tulisjoloma
Parin viikon päästä ollaan menossa kyseiseen hotelliin ja laitan tuoreita vinkkejä kautta kokemuksia miten kannattaa toimia jne... Mitä netistä lukenut hotellista vaikuttaa hyvältä.
- Onneksilomamenijo
Hupsista! Meinas unohtua laittaa kokemuksia kohteesta.
Hyvät puolet hotellista ja muutenkin.
- Todella hauska tummaihoinen mies hoiti aktiviteettejä ja ei teeskennelly vaan hoiti vesijumpat jne.. todella hienosti. Vaikee on kenenkään kieltäytyä kun hän tulee pyytämään.
-Sijainti hyvä ja lähellä roju puoteja muutama.
-Apteekki tien toisella puolella.
-Piha baarissa todella mukavia myyjät. Opetin heille että karhu tarkottaa suomalaista olutta ja tulikin tilattua: Yksi karhu. Ukko täytti tuopin ja sano kippis.
-Siivoojat mukavia ja meidän sinisilmäset vaaleahiuksiset pojat oli heille ihailun aihe.
-Siinä ne hyvät puolet sit olikin.
-Huonoja puolia olikin enemmän.
-Ruotsalaisia ihan täynnä koko hotelli ja ollaan reissattu monessakin maassa ja aina kohdattu ruotsalaisten käytöstapojen puuttuminen.
Ruokajonossa ohittelevat, tönivät ja mölyävät eikä yhtään kunnioita muiden ruokarauhaa jne..
-Ruoka oli parina ekanapäivänä hyvää mutta samaa tulikin sitten loppuviikko että kerkes kyllästymään.
-Ruokalajeja todella vähän ja jälkiruoka jotain ihme löllökakkua ja hedelmiä.
-Ravintolassa todella ärsyttävää kun tarjoilijat vahtii kun syötte ja et välttämättä kerkee syömään loppuun kun lautasen nappaavat.
-Todella nuhjuset hotellihuoneet.
-Lapsille tuolla ei ole mitään muuta tekemistä kun uiminen ja ne muutamat aktiviteetit mitä päivänmittaan he järjestävät.
-Pihalla muutama ns: muovinen keinuhevonen "todella pienet" ja sitten pieni muovinen liukumäki.
En oikein voi suositella kenellekkään... varsinkaan lapsiperheille tätä hotellia.
Aurinkomatkat myy tätä kohdetta lasten suosikkina mutta kyllä meillä ainakin lapset muistavat paremmin aiemmat kohteet kun niissä ollu muutakin tekemistä kun pelkkä uiminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial281838Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1571802Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3541574- 1501207
Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2131164Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221128- 111024
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt5999- 285995
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks49948