Arlandan lounge

Kokemuksia Finskin käyttämästä Aurora-loungesta Arlandassa? Kannattaako maksaa rapiat 30 euroo 2 tunnin oleilusta? Meinaan, että onko ruoka sen väärti ja millaisia viinaksia tarjolla? Menen illalla.
3193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siis en tänään illalla, vaan yleensä ilta-aikaan (tarjoilut vs. aamupala).

Äänestä

Olin siellä muutama päivä sitten aamulla. Ensiksi kulkeminen terminaalien välillä sekavaa, lounge on parhaat päivänsä nähnyt, eniten pitkän lennon jälkeen olisin kaivannut suihkua, tavallista aamiaissettiä tarjolla. No ensi kerralla lennän toista reittiä, terminaalissa normaalipuolella vähän istuimia.

Äänestä
  • Ps. Alkoholiin en koskenut, mutta esim. viinit taisi olla hanoissa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nykkifani-73 kirjoitti:

Kokemuksia Finskin käyttämästä Aurora-loungesta Arlandassa? Kannattaako maksaa rapiat 30 euroo 2 tunnin oleilusta? Meinaan, että onko ruoka sen väärti ja millaisia viinaksia tarjolla? Menen illalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu