Turkki Side

VAROITUS Sidessä on aggressiivinen ja vihamielinen kauppias joka myy laukkuja ja
farkuja hänellä on suomen sekä turkkin kansalaisuus ,hän on ollut suomen armeejan santahaminassa,älä missään nimessä mene sinne jos että ostaa mitään häneltä niin hän on erittäi väkivaltainen, tyttäremme hän nimeltään pikku huora !
6342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Onko Turkissa nykyään muita kuin aggressiivisia ja vihamielisiä kauppiaita.

Äänestä

On se tuo Google-kääntäjä mainio, tuostakin sai melkein selvää. Onko naapurikauppias harmissaan liian hyvin käyvästä kaupasta kun syntilistaan lukeutuu jo armeijan käynti Santahaminassa?

Äänestä
  • olihan sieällä santahamina yks puoliturkki armejasssa joka nyt vissi asuu turkissa

    Äänestä

Joku kateellinen naapurikauppias kirjoittaa. Suomen kieli ei ole oikein hallussa

Äänestä

"Sidessä on aggressiivinen ja vihamielinen kauppias joka myy laukkuja"

-Tämä kylläkin pitää paikkansa, vaikka Sidessä sitä tyrkyttämistä ja perään huutelua ei muuten olekkaan.
Viime kesänä oltiin Sidessä, ja naapurihuoneessa asui kaksi suomalaista naista, jotka olivat erehtyneet kyseiseen kauppaan. Koska he eivät sillä kertaa ostaneet mitään, niin myyjä oli toista naista puristanut kädestä, että siinä oli hirveät mustelmat.

Sanoin, että olisi pitänyt hommata Zapita paikalle, koska he ovat olemassa juuri tällaisia tapauksia varten. Zapita on turistipoliisi, joka yleensä varoittaa myyjää epäasiallisesta käytöksestä, mutta tapauksessa, että turistin käsi on sinisenä, neuvotteluvara on aika vähissä, eli luultavasti kauppa olisi suljettu kolmeksi kuukaudeksi, ja jokainen tietää, että saattaa loppua makkara leivän päältä, jos kioski on kiinni..

Jos Zapitaa ei näy, niin karjuu kurkku suorana ZAPITA, niin joku soittaa, koska sehän on naapurikauppiaan etu, jos kilpailija on pois pelistä, ja onhan siellä ozel guvenlik, eli vastaa suomalaista sotilaspoliisia ja tietty oikeat poliisit

Äänestä

Turkki on jo kuollut ja kuopattu.Samoin kuin kaikki muutkin ählämivaltiot.
suunnatkaa matkanne hyvät ihmiset Etelä-amerikkaan tai Aasiaan muslimivapaille alueille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hämmästänyt kirjoitti:

VAROITUS Sidessä on aggressiivinen ja vihamielinen kauppias joka myy laukkuja ja
farkuja hänellä on suomen sekä turkkin kansalaisuus ,hän on ollut suomen armeejan santahaminassa,älä missään nimessä mene sinne jos että ostaa mitään häneltä niin hän on erittäi väkivaltainen, tyttäremme hän nimeltään pikku huora !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu