...kun en ole missään sosiaalisessa mediassa, mulla ei ole edes whatsappia ja en ole hirveesti puhelimesta sun muista laitteista kiinnostunut? Olen muutenkin joissain asioissa aika vanhanaikainen ja olen 13 v tyttö. Haluaako kukaan ikinä olla tällaisen omituisuuden ystävä tai ihastuuko kukaan tällaiseen ikinä? Ja olenko ainoa?
Vastaukset 6
- oma_itseni
Minäkin olin ennen just samanlainen kunnes sain kännyn 15v rippilahjaksi. Mutta kyl mä Luulen että löydät jonkun elämääsi. Jokainen ihminen on erilainen ja omanlaisensa joten Älä huoli että sinua pidettäisiin outona. Nauti elämästäsi! :-)
- Kummajainen13v
Kiitos <3 Mulla kyllä on puhelin mutta en tuijota sitä koko ajan toisin kuin kaikki muut meidän koulussa... Se on niin ärsyttävää kun kaikki on aina puhelimella...
Tässä ilmoittautuu yksi, joka ei käytä sosiaalista mediaa. Onhan se vähän outoa, mutta ei mikään ongelma, kun siitä,ei itse sellaista tee. Sinun ikäisillesi erilaisuuden hyväksyminen voi olla vaikeaa, ja saatatkin sen takia kohdata oudoksuntaa, mutta älä välitä. Saat olla juuri sellainen kuin haluat.
Itseasiassa käytät, ja vieläpä aktiivisesti. Keskustelupalstatkin nimittäin ovat sosiaalista mediaa.
jokutyyppi19 kirjoitti:
Itseasiassa käytät, ja vieläpä aktiivisesti. Keskustelupalstatkin nimittäin ovat sosiaalista mediaa.
Hyvä huomio! Tarkoitin siis Facebookia ja Instagramia sekä muita vastaavia.
- hauka.rätcättää.taas
Haucalla face, muttei snäppii, kikkii, plippii, instaa, hästääg ääh ääh
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241543
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta2031006Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.148629Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.224523- 187499
- 30482
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut11444- 182433
- 41416
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen18393