Lahjat kaasolle, bestmanille sekä morsiusneidolle

Hmorsian

Heippis, mielipiteitä kaivattaisiin!

Oltaisiin hankkimassa kaikille kolmelle lahjat, jopa morsiusneidolle, koska hän on tärkeä kaveri ja auttanut paljon hääjutuissa.

Bestmanille hankittaisiin kaiverrettu taskumatti. Kaasolle ja morsiusneidolle kaulakorut, jotka olisivat samanlaiset, kuulostaa pahalta? Toisessa lukisi kaaso ja toisessa morsiusneito ja sitten olisi eriväriset koristeet.
Ajateltiin aluksi, että morsiusneito saisi rannekorun ja kaaso kaulakorun, mutta morsiusneito ei taas käytä rannekoruja, kun taas kaaso käyttäisi, mutta se tuntuisi alempi arvoiselta.. Ajateltiin hetken, että korvikset olisi kivat morsiusneidolle, mutta miltä se vaikuttaisi, että korviksissa lukisi morsiusneito tai ei?

Mielipiteitä kaivattaisiin ja vaikka erilaisia lahjavinkkejäkin voi antaa. Bestmanin lahja pidettäisiin tuona. :)

1

2470

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiiariia

      Älä kaiverra niihin mitään. Tai sitten kenties hääpäivänne päivämäärä. Minä en haluaisi pitää kaulassani korua, josa lukisi "kaaso." Ihan oikeasti en.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2088
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1705
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1476
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1226
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1024
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      968
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      855
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      33
      814
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      789
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      733
    Aihe