Victoria Resort

perheellinen

Matka lähestyy... Saakohan siellä isompi porukka vierekkäiset huoneet? Oishan se kiva että lapset ois siinä lähellä, eikös siellä ole lähes 200 huonetta. Onkohan vaihtomahdollisuutta, jos olemme kovin kaukana toisistamme? Minkälaisia kokemuksia löytyy?

Minkälainen aallokko sillä rannalla on? Voiko pienten lasten antaa huoletta uida?

6

1601

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ERGB

      jos kertoisit, missä päin maailmaa tää mesta sijaitsee.

      • perheellinen

        sorry, Dominikaaniseen ollaan menossa, hotelli on Playa Doradassa. Lähtöön on n. 50 yötä. Me kaikki odotamme lomaa innoissamme, vaikka paljon on negatiivisia kommentteja siellä käyneiltä.


      • Ansku
        perheellinen kirjoitti:

        sorry, Dominikaaniseen ollaan menossa, hotelli on Playa Doradassa. Lähtöön on n. 50 yötä. Me kaikki odotamme lomaa innoissamme, vaikka paljon on negatiivisia kommentteja siellä käyneiltä.

        Itsekin hämmästelen negatiivisia kommentteja, toki jokaisella saa olla oma mielipiteensä.

        Yleisesti ottaen kommenteista huomaa sen, että ne ovat useimmin negatiivisia, jos paikan päällä on satanut useammin kuin odotettu tai toivottu. Silloin kaikki näyttää "menneen pieleen". Tosiaan, Dominikaaniseen kannattaa sään puolesta lähteä sillä asenteella, että voi sadellakin sen kahden viikon aikana. Usein sateet ovat kyhyitä kuuroja, mutta voi sattua huonompikin onni. Eniten sataa sadekauden aikana kesä-joulukuussa.

        Muuten kun säätä ajatellen kannattaisi asennoitua siihen, että paikallinen kolmen,neljän tähden hotelli ei ole esim. huoneiden sisustuksessa samaa tasoa kuin matkatessa nk. länsimaisissa kaupunkihotelleissa. Muutenkin kannattaa jättää tiukkapipoisuus kotiin, Karibialla kun on vähän sellainen hidas ja leppoisa meininki. Eli kun vaan lähtee rennolla mielellä ja asenteella matkaan, niin varmasti tulette viihtymään!

        Itse olen aina ollut tyytyväinen Playa Doradan hotelleihin, ja luulen Victoriankin olevan ihan mainio hotelli! Hyvää matkaa!


    • Miiku

      Hotelli on kiva, ystävällinen palvelu. Emme saaneet vierekkäisiä huoneita mutta välimatka ei ollut pitkä. vaihtomahdollisuudesta en tiedä, riippuu kuinka on täyttä.. hotelli alue on turvallinen.
      Victoria resortin omalla rannalla ei suuri aallokko ole, ehkä tuulisina päivinä suurempi, mutta kauempana varsinaisesta auringon otto paikasta, aallokon korkeus kasvoi. Hyvä paikka uida, syvenee melko ''hitaasti'' merelle päin.
      Hyvää ja aurinkoista matkaa!

      • perheellinen

        Kiitos!! Kyllä on mukava lähteä lämpimään!!


    • 2 aikuista

      Palasimme 25.1. ko. paikasta ja hotellista. Suosittelen perheelle, vierekkäisistä huoneista en tiedä, mutta palvelu kaikin tavoin hyvää, samoin ruoka, vatsataudeista ei kuulunut hotellin vieraiden joukosta.
      Rannalla pystyi uimaan, vesi kuitenkin likaista, puhtaampaa, turkoosin sinistä vettä on Sosuan pienellä yleisellä rannalla n. 20 km päässä(helppo kulkea Sosuaan julkisilla kulkuneuvoilla) siellä on myös hyvät mahdollisuudet snorklata (koralli n. 200 m päässä rannasta).
      Olimme ko. maassa nyt toisen kerran, joten meidän tyyliin sopii rento, kiireetön, ystävällinen tunnelma ja meininki

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4357
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      111
      4179
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      40
      4082
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      65
      3937
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3374
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      67
      3259
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3231
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1592
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1531
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1130
    Aihe