Yritin aloitella tällaistakin keskustelua:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=104&conference=4500000000001037&posting=22000000006156143
Costa Ricasta
5
2691
Vastaukset
- TVi
Tuonne olisi joulukuussa tarkoitus mennä muutamaksi päiväksi:
http://www.marencolodge.com/the_lodge.htm- turha matkustaminen
Costaricalaiset ovat vähän niinkuin etelä-amerikan chileläiset, samanlaista vittumaista porukkaa kummatkin. Costaricalaiset ovat vittumaisia inttäjiä.
Muissa maissa on mukavampaa porukkaa, tiedän tämän kokemuksesta. Jos haluaisin vain jonkun luontokokemuksen takia matkustaa surffaisin internetissä ja tulisi samalla tehtyä hyvä ympäristöteko.
- hienoa
itse kävin costa ricassa vuosi sitten, luonto on jotain käsittämättömän upeaa, varsinkin itäosassa maata, karibian meren lähettyvillä.
kuulemma myös nicaracua ym. sen alueen maat todella upeita, lähden heti uudestaam kun mahdollista.- 5 kk Costa Rica
Tulivuoren purkauksen seuraaminen yö aikaan, kuumaa ja kosteaa... eläinten taukoamaton "pulina" ,olutta pakkasesta YES! Paikallinen opas maastoauto kannattee hankkia.
- bbbbbiiiiiiiii
5 kk Costa Rica kirjoitti:
Tulivuoren purkauksen seuraaminen yö aikaan, kuumaa ja kosteaa... eläinten taukoamaton "pulina" ,olutta pakkasesta YES! Paikallinen opas maastoauto kannattee hankkia.
Costa Rica on ehdottomasti alueen paras maa turistille. Paljon nähtävää. Uskomattoman upea luoanto ja paljon eläimiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään20818055Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903845Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu392145Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2831562Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?711533Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1661456Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1221385Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1341376Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141334- 811121