lastenhoitaja.......

Rosa

onko kellekkään käyny niin että lastenhoitaja on jäänyt asumaan taloon:)?mulle kävi kerran niin...ei sitä kyllä pystynyt ohjaamaan.musta oli vaan hyvä kun se oli siellä,jos jollakin oli sosiaallisuus punasella niin ei kun lastenhoitajan kasnna juttelee:D

6

1545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ... :)

      meill kävi samalla lailla. se jäi sinne nukkuu, mut kyl se sit lopulta lähti.

    • Kika

      Mulla parhaillaan majailee se Tuomi.
      Onhan se sillee hyvä et se yölläkin hoitaa vauvaa, mut kyllä mua välillä kyllästyttää, mut en oo viittiny uloskaan heittää. Sit yks aamu mulle kävi niin etten huomannu sitä lastenhoitajaa vaan soitin uuden ja mulle tuli siksi päiväksi 3 lastenhoitajaa! Kiva kun ne siivosi koko kämpän! =)

      • Jenkkapoo

        Siis kun mä pelasin yhel perheel jos oli taapero jota se lastenhoitaja kävi hoitams...niin sit se jäi sinne "asumaan" se lastenhoitaja, sit yhellä teinitytöllä oli valintana et "ammu" sit mä painoin siit ja sit se käveli sen last. hoitajan viereen ja sit se lastenhoitaja lähti kalppimaan siit kämpäst eikä sitä voinu enää kutsuu koskaan takas ja sen teinin ystävyyssuhteissa se oli 100% sen ystävä... aika outoo :)


      • mie vaan
        Jenkkapoo kirjoitti:

        Siis kun mä pelasin yhel perheel jos oli taapero jota se lastenhoitaja kävi hoitams...niin sit se jäi sinne "asumaan" se lastenhoitaja, sit yhellä teinitytöllä oli valintana et "ammu" sit mä painoin siit ja sit se käveli sen last. hoitajan viereen ja sit se lastenhoitaja lähti kalppimaan siit kämpäst eikä sitä voinu enää kutsuu koskaan takas ja sen teinin ystävyyssuhteissa se oli 100% sen ystävä... aika outoo :)

        Entä jos sulla käy lastenhoitaja ja maksat sille palkan ja kaikki, mut uhtenä päivänä se ei vaan saavu paikalle. Mulle nimittäin käi näin. Mä yrititin palkata uuttakin, mut ei sieltä tullut kettän, vaikka ne lupas lähettää jokun.


    • Anonyymi

      Kannattaa muistaa et pitää olla syöttötuoli et asiat toimii

      • Anonyymi

        "Kannattaa muistaa et pitää olla syöttötuoli et asiat toimii"

        Vastasit yli 15 vuotta vanhaan keskusteluun. Lämpimät onnittelut hienon suorituksen johdosta! Miltä nyt tuntuu?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6304
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3150
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1706
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe