Meillä on -54 rakennettu okt ja asuintilat kolmessa kerroksessa, alimpana pesutilat ja pari viileää varastoa. Ylimmässä kerroksessa makuuhuoneet. Muualla paitsi keskikerroksessa olen tavannut jonkinlaisia kuoriaisia, ihra- tai turkis- tms. Onko nämä "ihan normaalia" vanhassa talossa, vai pitäiskö jotenkin huolestua..?
Salakavalia alivuokralaisia
2
183
Vastaukset
- Kokemus.turkkareista
Ainakin turkiskuoriaisia voi olla talossa kuin talossa. Vaimosi ostanut kirpparilta jotain tai olet itse hankkinut Huuto.Netistä. jonkun tuotteen. Periaatteessa voi mönkiä vaikka jumalanpalveluksen narikassa naapurin takista omaasi.
Jos ovat turkkareita hävittämiseen kannattaa käyttää ammattilaisia. Ok-taloissa hävittäminen todennäköisesti onnistuu, kerrostaloissahan noista on vaikea päästä millään eroon. Itselläni onnistunut kokemus rivarista.
Suositten aina kaiken käytettynä ostetun tavaran kylmä- tai kuumakäsittelyä. Pientaloissa tämä onnistuu helposti pihalla talvella tai saunassa. Jos esine ei ole iso, auton takakontti talvella on myös oiva paikka. Eikä kannata pitää kiirettä, turkkareilla kolme olomuotoa: muna, toukka ja valmis kuoriainen. Muna näistä vaikein hävitettävä. - Haatajapena
Tuon ikäisessä talossa on purueristeet jakuoriaset viihtyy..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El816412MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny425496Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624319NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun784188Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja693947Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.801327- 771159
- 3281145
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32910Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is288833