Soneran peittoalue

Onko minulla nettiselaimessa vai Soneran sivuilla jotain vikaa kun peittoaluekartta ei näy?
https://www.sonera.fi/asiakastuki/ohjeet/Peittoaluekartta?id=1398
5198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mulla win7 ja google grome. Hyvin näkyy

Äänestä
  • Win7 ja Firefox, eikä näy.
    Soneralle lähetetty palautetta kyseisestä viasta jo kaksi viikkoa sitten, eikä vieläkään ole korjattu.
    Testattu myös toisella koneella jossa XP ja Firefox, sama homma...

    Äänestä

Kokeilin myös explorer11 ja toimii. Onko selaimesi päivitetty? Jos esim adblock niin tarkista ettei suojaus estä pääsyä ko sivuille. Harkitse toista selainta ff ei niitä parhaita enää...

Äänestä

Chrome.

Äänestä

Se pitäisi heti kieltää lailla tuo puhelimella soittelu ihmisille kaupustelutarkoituksessa.
Millä oikeudella sitä tehdään häiriköiden kansalaisia jatkuvasti.
Sonera on pahinta laatua oleva sutki pulju joka tätä harrastaa.
Puhelimessa luvataan sitä ja tätä törkeästi valehdellen.
Nauhoitetaan sitten vain se uhrin lupaus lähettää esim. se soneran sim-kortti.
Aletaan sillä heti rahastamaan samalla hetkellä. Siis vaikka asiakas palauttaa kortin heti avaamatta postiin. Mitä te sitä lähetätte luvatta postilaatikkoon. Kuittaus postissa pitäisi olla. Silloin se on laillista.
Onko se nauhoitus edes Suomen lain mukaista. Varsinkin sillä uhkailu vanhoille ihmisille.
Laskuja alkaa sitten tulemaan uhkauksien kera. Klarnalla, ulosmittauksilla ja 5 euron viivästyksillä.
Tästä soneran sutkista ansasta ei pääse sitten millään ilveellä eroon.
Varsinkin vanhoille ihmisille tämä on outoa peliä. Eihän tuo soneran netti edes toimi kunnolla maaseudulla eikä keskuksissakaan.
Soittaminen asiakaspalveluun maksaa kuunnellen tuntitolkulla jotain pimputusta.
Mistäpä se soneran lupauksiin luottanut edes tietää mistään asiakaspalveluista.
Nettiyhteyskin toimii ilmojen mukaan miten sattuu. hitaasti ja katkeillen kokoajan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TahtooTietää kirjoitti:

Onko minulla nettiselaimessa vai Soneran sivuilla jotain vikaa kun peittoaluekartta ei näy?
https://www.sonera.fi/asiakastuki/ohjeet/Peittoaluekartta?id=1398

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu