..perseestä. Kaikki on tyhmää. Mitään ei ikinä tapahdu mulle. Mun elämäni on yhtä paskaa.
Rumat ja surkeat.. kuulun teihin. Miten te oikein ihmiset jaksatte?
Rumat ja surkeat.. kuulun teihin. Miten te oikein ihmiset jaksatte?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Elämä on perseestä? Miksi kaikki on tyhmää? Miksi sinulle ei tapahdu mitään? Miksi sun elämäsi on yhtä paskaa? Miksi olet ruma ja surkea?
Ei kaikki ole tyhmää. Maailmassa on paljon hyviä asioita. Katso vaikka ympärillesi. Sinulla on koti, ja neljä seinää ympärilläsi. Sinulla on turva, jossa voit olla. Sinun kotisi. Sinulla on tietokone ja internet, jonka avulla voit tutustua uusiin ihmisiin.
Kyllä sinullekin tapahtuu. Et ehkä vain huomaa sitä. Oletko koskaan ajatellut, että joku ihminen hymyilee juuri sinulle? Oletko ajatellut, miksi joku toinen ihminen on sanonut sinulle kauniisti? Arkipäiväisetkin asiat ovat tapahtumia. Luultavasti syöt joka päivä ja myöskin käyt vessassa joka päivä. Kyllä sitä sattuu ja tapahtuu kaikille.
Elämä on yhtä paskaa? Kyllä - elämä on yhtä paskaa, jos elämään asennoituu niin. Kun ajattelee hieman enemmin ja katsoo elämää avarammin, huomaa, ettei kaikki ole paskaa. Elämässä on paljon hyviä asioita, joita me suomalaiset emme edes huomaa. Meillä on asiat todella hyvin - meille ei iskenyt hyökyaalto, joka olisi tuhonnut maamme ja vaatinut korjaamista. Meidän maamme elämä ei romahtanut, toisin kuin niiden maiden Aasiassa, jotka kärsivät hyökyaallon tuhoista. Useimmilla ihmisillä täällä on myöskin edes yksi ystävä, tai jos ei ole, on mitä luultavimmin omat vanhemmat. Oletko koskaan ajatellut, mitä he sanoisivat, jos sinä ilmoittaisit elämäsi olevan yhtä paskaa? Heistä se ei välttämättä tuntuisi kamalan hyvältä, luulen todella, että vanhempasi rakastavat sinua ja tahtovat sinulle vain parasta.
Rumat ja surkeat - miksi sinä kuulut niihin? Jokaisessa ihmisessä on jotain kaunista myös ulkomuodossa että sisäisesti. Sitä ei vain aina huomaa itse. Jokaisessa ihmisessä on myös surkeat puolensa, mutta ei kukaan ihminen ole kokonaan surkea. Sinun ei pidä asennoitua noin jyrkästi ja negatiivisesti. Kun ajattelet asioita positiivisesti, huomaat paljon asioita, jotka ovat hyvin.
Miten me oikein jaksamme? Hyvin. Ainakaan minulla ei ole negatiivista asennetta, joka estää elämänhaluani.
Kuka muu osaa sanoa tuolla tavalla kuin meghan?!?
Tuo teksti ei liittynyt mitenkään minuun sillä minä nautin elämästä yms.Mutta silti tuo teksti oli täyttä totta jota useat eivät ikävä kyllä huomaa!Meghanista vois tulla vaikka pressa kun se löytää aina oikeat vastaukset!:) En yhtään ihmettele miks *er* susta tykkää!