Eli ois tarkotus hommata haulikkomikki jossa on XLR liitin. Siihen hankin adapterin jonka toinen pää on AUX. Auxin pistäisin samsungin puhelimeen ja pistäisin ääninauhurin päälle. Tai videon. Ottaako kännykkä tuon mikin tallentaman audion sitten talteen eli toimiiko varmasti?
Ottaako känny mikin audion?
ShotgunMic
1
129
Vastaukset
- hmhmhmhm
Riippuu varmaan mallista, toiset ottaa toiset ei.
Tässäpä yksi artikkeli:
http://www.wildmountainechoes.com/equipment/audio-recording-with-a-smartphone/
Onhan puhelimissa handsfreekin, jossa on mikki, eli teknisesti kyllä voi ottaa ainakin puhelulaadulla. Paremmat puhelimet varmasti paremmallakin laadulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492013Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051707- 931557
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001190Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois761182- 671140
- 221027
- 48997
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73946- 45927