Käypä hinta 2005 Corollasta?

Corollakorolla

Mikä olisi käypä hinta 160 tkm ajetusta 1.4 koneella olevasta viistoperä corollasta? Terra varustelulla.

8

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Romurautaa6

      Romumetallin hinta. Huomioithan että ruostumisen takia paino on jo oleellisesti pienempi kuin teknisissä tiedoissa.

    • Samanlaisehaltija

      Olisikohan 6000? Kilometrejä on nykyautoksi vähän. Corolla on kestävän maineessa, joka merkkaa paljon vähän ajavalle. Helposti itse huollettava, ei elektroniikkamurheita, eikä tarvi häslätä sähköjen kanssa. Enemmän ajavalle ajo-ominiasuudet ja mukavuus ovat tärrkeämpiä ja nämä valitsevat toisen merkkisen.

      • TojollahanMie

        Kyllä kannattaa maksaa vähän enemmänkin, on äärettömän kestävä auto, ei edes ruostu. 7000-8000 on asiallinen hinta.
        8000 tonnin hintaan saa tietysti monta vuotta uudemman sakun tai jopa 4-5 vuotta uudemman ranskiksen. Mutta niitä vaivaa ruoste ja sähköviat. Corollassa ei kilometrit tunnu vaikka olisi jo lähes 300 000.


      • TojoOnSusi
        TojollahanMie kirjoitti:

        Kyllä kannattaa maksaa vähän enemmänkin, on äärettömän kestävä auto, ei edes ruostu. 7000-8000 on asiallinen hinta.
        8000 tonnin hintaan saa tietysti monta vuotta uudemman sakun tai jopa 4-5 vuotta uudemman ranskiksen. Mutta niitä vaivaa ruoste ja sähköviat. Corollassa ei kilometrit tunnu vaikka olisi jo lähes 300 000.

        Tojoa nimenomaan vaivaa ruoste ja sähköviat. Ja Toyota ei tutkitusti kestä kilometrejä.


      • Tieto1

        5900e on käypä pyynti, menee heti. Nuo ~8000e hintaiset alkavat olemaan vm 2008 190 000km ajettuja , mutta uusikoppaisia sedaneita 132hv koneella.


    • ihan.näkemättä

      Anna hakijalle pari tonnia hakupalkkaa.

    • Eikannatamaksaamitään

      Ei kannata maksaa mitää. Paalauskuntoinen vanha loppuunajettu paskahan tuo jo on.

    • nipponnn

      Jos alta kymppitonnin saat niin osta pois !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      126
      11134
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      156
      10324
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      26
      8030
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      187
      6537
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      50
      5622
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      73
      5071
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      147
      4384
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      25
      4236
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      70
      4067
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      133
      3614
    Aihe