Romunehtijät

Joko on näkynyt kankailla sotaromun kaivajia? Jokohan tänäkesänä "räjähtää"....???!
6386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Minun hienot aarteet sota-ajalta eivät ole romua.

Äänestä
  • Ihmisentappovehkeet aarteita??? Huh huh...

    Äänestä

Kyllähän te siellä Hyryllä ette osaa muuta kaivaa kuin omaa persettänne, ja välillä kateuksissa toistenne perseitä.

Äänestä
  • Taitaa olla omaa kokemusta!

    Äänestä

Taitaa olla paikallinen kätkäläinen yrittää estää lakkojen keräämisen ampu tullooo

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jonnydoe kirjoitti:

Joko on näkynyt kankailla sotaromun kaivajia? Jokohan tänäkesänä "räjähtää"....???!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu