onko tyhmää?

eli siis onko tyhmää kun oon 12v poika ja oon ihastunu luokan poikaan ja yritän saada sen tajuumaan että tykkään siitä eli "lähentelen" sitä ja yritän mennä lähemmäs huulia aina välillä ku se puhuu mulle ja oon monta kertaa meinannu sanoo sille mut en vaa pysty siihen

9

360

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Murrosiässä tuntee herkästi ihastumista s omaan sukupuoleen. Se voi hämmentää kovasti ainakin aluksi. Usein se on ohimenevää eikä siis tarkoita että olisit välttämättä homo tai bi. Joskus ihastuminen voi olla voimakasta ja tunne voi syventyä jolloin seksuaalinen suuntautuminen voi olla pysyvämpää. Älä kuitenkaan tunne itseäsi oudoksi tai huonommaksi sen vuoksi. Kuuntele itseäsi ja tunteitasi ihan rauhassa. Ihastumista on vähän monenlaista, joskus se on vain salaa toisen tarkkailua, joskus se voi olla myös jotain pientä koskettelua tai juttelua tms, joskus taas hyvinkin fyysistä jolloin haluaa olla koko ajan toisen seurassa ja jopa suudella tai tehdä muuta fyysistä. Muista olla varovainen kun lähestyt kaveriasi, hän ei välttämättä ole ihastunut sinuun samalla tavalla ja voi jopa pelästyä reaktioitasi ja lopettaa kaveruutenne.

      • ok kiitti avusta :)


      • randomi__ kirjoitti:

        ok kiitti avusta :)

        ja sanon viel tähä samaan yhen aika nolon jutun mitä yritin ku oltii koulun kans uimassa eli ku siel ollaa alasti (kaikki tietää kyl :D) ni yritin nähdä sen alapäätä vähä enemmän mut en saanu nähtyy ku se peitteli sitä vähäsen ja nyt oon vähä miettiny et mistä se johtuu et eiks se tykkää sitte vaa et sitä katellaa vai et se ei haluu mun näkevän sitä koska oon homo (ainaki omasta mielestäni koska kuumat miehet kiihottaa mua)


    • No murrosiässä kun keho alkaa muuttua ja murrosiän merkit kuten esim.karvoituksen kasvu tuntuvat mökille. Moni ujostelee juuri tuon vuoksi alastomuutta. Myös se jos selkeästi tuijotat kaverin alapäähän voi tuntua kaveristasi epämiellyttävältä. Vaikka itsestäsi tuntuu kiihottavalle katsella muita poikia alasti, se voi monesta pojasta tuntua oudolle. Siksi on hyvä vain salaa katsella toisia eikä julkisesti tuijottaa sinne.

    • Tyhmää: Ei missään nimessä.

      Potentiaalisesti "vaarallista": Mahdollisesti, sillä kaikki eivät ole kovin suvaitsevaisia lähentely-yritysten suhteen.

      Lisäksi seksuaalinen ahdistelu on sinunkin tapauksessa rikollinen teko, joten kaikenlainen pyytämättä tapahtuva koskettelu tms. voisi tuoda ongelmia. Alle 15-vuotiaana sinua ei rangaistaisi, mutta sosiaaliviranomaiset kyllä puuttuisivat asiaan.

      Kaikki ikätoverisi eivät suinkaan ajattele seksuaalisuudesta yhtä avoimesti, kuin sinä. Siksi kaikenkaisten "aloitteiden" tekemisessä kannattaa olla hyvin varovainen.

      Ei haittaisiyhtään odottaa muutama vuosi.

    • arvasin

      Sit sä heräsit ja huomasit et olipa kiva uni ja hoksasit et oot edelleen se 50vuotias pedo pappa joka käy uimahallis katteleen koulupoikii suihkus

    • hetero.pride

      Aikaisin pilaat tulevaisuutesi.

    • suck-on

      Etene hyvin varoen ja kuulostele mitä mieltä kaverisi on homoista. Jos sua onnistaa, pääset toteuttamaan kuumat miesfantasiasi. Itse olin samassa tilanteessa 15 -vuotiaana ja mua onnisti. Upeaa on ollut elämäni. Tsemppiä poika!

    • sanonminäkin

      Joo, kannattaa tosiaan olla varovainen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      120
      3503
    2. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      220
      2507
    3. Kesäaika on normaaliaika...

      ...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul
      Maailman menoa
      214
      1955
    4. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      49
      1792
    5. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      52
      1167
    6. Tulen hulluksi hänestä

      Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu
      Ikävä
      67
      977
    7. Miltä tuntuu kun

      On asioita joita ei rahalla voi ostaa?
      Ikävä
      109
      879
    8. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      18
      855
    9. Koulussa puukotus

      Tapuli kaupungissa, ollaanhan me maailman onnellisin kansa. Voi puhäjysäys.. millä mittarilla onnellisuus on mitattu,, p
      Helsinki
      26
      801
    10. Ensimmäinen kuukausi palkatatta

      Siis ei jumankauta näitä kokoomuksen ehdoituksia. Nytkin joku Otto Meri ehdoittaa, että ensimmäinen kuukausi pitäisi ty
      Kansallinen Kokoomus
      68
      743
    Aihe