Tehdäänkö kaikki Toyotat Venäjällä?

Avensis kyhätään Kaliningradissa ja Corolla ja RAV4 Pietarissa. Missäs Urban Cruiser?
9118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

heidän oma laatunsa, samoin kuin amerikkalaisille. Eurooppalaisetkin joutuvat tyytymään omatekemäänsä laatuun muutamia malleja lukuunottamatta. Protektionismistä on vain haittaa autoteollisuuden ja ostajienkin kannalta. Paras japanilainen laatu tulee Japanista eikä mistään muualta ja jatkossa korealaisetkin nousevat.

Äänestä
  • Japanilainen laatu on kuraa.

    Äänestä

  • Paras japanilainen laatu riittää japanilaisille mutta ei minulle

    Äänestä

Mitä väliä: itä on itä, oli sitten lähi-itä tai Kaukoitä.

Äänestä

Minusta vain hyvä, että Tojot tuodaan Suomeen Venäjältä. Tulee halvemmat kuljetuskustannukset.

Äänestä

KALININGRAD TOYO FACTORY TEST AREA TSERNOBYL.

Äänestä
  • Pomminvarmaa japsiteknologiaa kaikki tyynni; tyrvatyynyt, ydinvoimalat, dieselit

    Äänestä

Venäjän TOYOIS JÄÄ TURVATYYNYT PPOIS EI PAMAHDA SILMILLE JUU

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VenäjänTojot kirjoitti:

Avensis kyhätään Kaliningradissa ja Corolla ja RAV4 Pietarissa. Missäs Urban Cruiser?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu