VANHAA SUOMALAISTA KANSANVIISAUTTA

Vanhaa suomalaista kansanviisautta:

RÄKÄNOKASTAKIN TULEE MIES,

MUTTA EI KOSKAAN SKEPTIKOSTA !
7123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

selvä.

Äänestä

Kyllä vanhat suomalaiset olivat tosi viisaita.

Äänestä

Vanhat suomalaiset olivat vanhoja VIISAITA JUNTTIUKKOJA !

Äänestä

Mikä junttiukon mielestä on "mies"?

Äänestä
  • "mieluummin-homoksi"
    Siis alat mieluummin homoksi kuin junttiukoksi!!!
    Aika erikoinen mielipide!
    Luulen, että olet jo , ettei tarvii alkaa!

    Äänestä

  • Junttiukot on homofoobikkoja

    Äänestä

  • Hiihihhihiii!
    Olek sää jo homo, ku et välitä meist tytöist? Hiihihihiii!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kansanviisautta kirjoitti:

Vanhaa suomalaista kansanviisautta:

RÄKÄNOKASTAKIN TULEE MIES,

MUTTA EI KOSKAAN SKEPTIKOSTA !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu