lasiaisen irtauma ja kuntoilu! apua!

stressaantunut

Epäily lasiaisen irtauma. Teen päätetyötä ja olen menossa huomenna silmäpolille tarkempiin tutkimuksiin. Toisessa silmässä näkyy pieniä kärpäsiä, ei aina vaan silloin tällöin. Samoin salamointia on jonkin verran.
Uskallanko mennä kuntoilemaan kun luin jostain että se ei ole suositeltavaa, oisko esim zumbasta haittaa? olen koko ikäni kuntoillut ja tuntuu tosi stressaavalta jos joudun jättämään sekin nyt pois.

3

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itse_kokenut

      Ihan vapaasti voi mennä kuntoilemaan, kyllä lasiainen irtoaa jos on irrotakseen

      • OikeaNeuvo

        Ei kannata mennä ennen kuin silmälääkäri on tutkinut. Saattaa olla myös verkkokalvo revennyt jolloin on sokeutumisen riski olemassa.


    • stressantunut

      Mulle sanottiin kyllä siellä polilla että ei saa kuntoilla eikä lentää pariin viikkoon ainakaan. Muuten tosi huonoa sen asiakaspalvelu siellä kun pitää kaikki kysyy erikseen.. eli että saako tehdä sitä ja sitä. Kyseessä on sentäs ihmisten SILMÄT! Mitään ohjeita ei kyllä annettu, piti soittaa sinne jälkikäteen ja kysyä ohjeet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      24
      2645
    2. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      40
      2302
    3. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1298
    4. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      299
      1221
    5. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      976
    6. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      957
    7. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      75
      852
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      71
      818
    9. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      175
      793
    10. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      93
      762
    Aihe