Havaitsin 2 asiatonta ja loukkaavaa nettivideota. Videoiden tekijällä ei ilmeisesti ole korvien välissä kaikki kunnossa. Miten asiaan voisi puuttua. Haluaisin tehdä nimettömän ilmiannon. YouTubessa pitäisi kirjautua ennen kuin voi ilmiantaa asiattoman videon. Pitäisikö soittaa poliisille. Kuulin, että asiattomat videot ovat myös Facebookissa jaossa.
Nettivideot
Nettiharmi
2
204
Vastaukset
- siisomfg
no vittu iik
- eijaksa3
Mikä sitten on "asiaton video". Poliisia kiinnostaa mikäli siinä rikotaan selvästi lakia ei muuten.
Video missä on jonkun bändin biisiäkin yli 30 sek on laiton ja rikkoo tekijänoikeuksia ihan sama mitä video sisältää muuten. Ja näitä asiattomia videoita on youtube täynnä.
Ketää ne loukkaa? sinua vai? presidenttiä? häntä itseään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614408KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523251Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492524Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?522485- 1092207
- 241893
- 231652
- 301616
- 1611494
- 361265