Olkaa varovaisia

VirheNiinLoppuu

Eräs henkilö on perustanut facee uuden Vaasan ryhmän, joka on erittäin negatiivinen sävyltään. Hän kuulemma liittää pääasiassa itse henkilöitä siihen.
Eräskin kuuli tutultaan, että hänet on liitetty siihen, erosi heti.
Ylläpitäjä itse pääasiassa linkittää ja kirjoittelee jutut, kukaan ei juuri kommentoi eikä puutu.

5

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Luvatonta

      Linkittää siihen roskaryhmään kysymättä lupaa. Asiakas kertoi.
      Epämääräistä sakkia, rikollisia yms.

    • 345676543456765

      onko fakipuukissa yhtään rehellistä ryhmää...kysyn vaan...

    • olipahan_nokkelaa

      "Eräskin kuuli tutultaan" - Varsin luotettava lähde.
      "Asiakas kertoi." - Sitten vastasit omaan aloitukseesi ja laitoit toisen erittäin luotettavan lähteen.
      Pitäisikö muiden nyt lähteä mukaan tähän sinun yhden tyypin sotaan?

      • HävytöntäPorukkaa

        Asiakas oli liitetty siihen ryhmään, vaikkei ollut mitään tekemistä sen porukan kanssa. Teki ilmiannon ja odottaa vastausta onko laillista liittää ryhmään kysymättä lupaa.


      • AsiaSelvitetään

        Eihän ketään pyydetty mukaan mihinkään sotaan. Vaan varoitettiin , että tuollainenkin on mahdollista, että tietämättään liitetään johonkin ryhmään. Minä en ainakaan haluaisi kuulua tietämättäni ryhmään joka on täynnä hampuuseja ja rikollisia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      124
      3744
    2. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      31
      2799
    3. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      7
      2785
    4. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      132
      2373
    5. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      8
      2294
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      38
      1756
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      60
      1142
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      82
      1049
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      1040
    10. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      75
      1004
    Aihe