Olemme lähdössä heinäkuun alussa kuukaudeksi reissuun tarkoituksena ajaa länsirajaa pitkin aina käsivarteen asti. Hyviä leirintäalueita matkanvarrella ? ja mihin ei todellakaan kannata mennä ? ja tietty pienen perustelun kera !
Länsirajan leirintäalueet
7
324
Vastaukset
- Kulkija_2
Muoniossa HarriNiva on mukava paikka.
Löytyy asuntoauto ja -vaunu - paikkoja sekä mökkejä.
Saa aamiaista. Joki kulkee leirintäalueen vieressä.
Palvelu oli ystävällistä.
Siellä tuli viime syyskuussa oltua kaksi yötä, kun tuli käytyä Kilpisjärvellä.- Anonyymi
Harrinivan ravintolasta saa tosi hyvää ruokaa. Muuten hyvä leirintäalue, mutta aivan ÄLYTTÖMÄSTI hyttysiä!
- monestikäynyt
Tornion leirintäalue hyvä. Huoltotilat ja saunat erittäin siistejä. Muonion Harriniva on ok, mutta huoltotilat ja suihkut surkeat.
- Anonyymi
ÄLKÄÄ VAAN MENKÖ PELLON LEIRINTÄALUEELLE! Se on niin kamala paikka! Humalaisia kalamiehiä joka paikka täynnä ja homeiset sos.tilat suorastaan oksettaa!
- Anonyymi
Eihän ne hyttyset sammunutta haittaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän ne hyttyset sammunutta haittaa.
Olisit lukenut tarkemmin, ne hyttyset olivat Harrinivassa, siellä ei olla tavattu sammuneita kalamiehiä niinkuin Pellossa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisit lukenut tarkemmin, ne hyttyset olivat Harrinivassa, siellä ei olla tavattu sammuneita kalamiehiä niinkuin Pellossa!
Hyttysia on Lapissa joka paikassa, ihan joka paikassa !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2696737SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p805341Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.1054285SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2693741Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat643499Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1463199Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2422815Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2752141SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden451663Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo491545