Pyydän tarot tulkintaa itselleni. Työ, talous, terveys lähinnä kiinnostaa.
Tulkintaa vailla
5
1164
Vastaukset
- aep
minuun voit ottaa yhteyttä
- org78975
minuun voi ottaa yhteyttä
- erer
Työ:Todella hämärää kun työn kohdalle nousi pakan ainut kortti joka todella merkitsee työtä :) Voisin tämän tulkita niin että voisit miettiä mitä voisit ahkeruudella työstää liittyen työhösi.
Talous:Vastaus löytyy itsestämme sisältä ja itse kannamme valon lyhtyä joka elämäämme valaisee. Syytä olisikin taloudellisissa asioissa mennä itseensä ja katsoa oman syvimpäänsä.
Terveys:Kohtuus- Mökrö71
Kiitos erer.
- KehoituksenSanaa
Nämä keskustelut johtavat useimmiten harhaan.
Parasta olisi tutkia omaa sydämentilaansa ja keskittää katseensa yksin Kristukseen.
Ei niinkään täälläkin esiintyviin keskusteluihin, sillä jos näitä juttuja liikaa alkaa lukemaan, on vaara, että menettää sen sinapinsiementäkin pienemmän uskonsa.
Niin kummallisia nämä jutut ovat.
Jeesus on tie.
Hän on lammasten ovi käydä taivaallisiin.
Uudestisyntynyt Jumalan lapsi on uusi luomus, katso, mikä vanhaa on, on kadonnut ja uusi on sijaan tullut.
Se uusi ihminen, uudestisyntynyt käyttäytyykin hiukan eri tavalla kuin ns maailman lapset ja olisi hyvä, jos täällä yksikin uskovainen kirjoittaa, käyttäytyä sen kutsumuksen arvon mukaisesti.
Ei siis kaiken aikaa heitellä lokaa ja leikkiä kuralammikossa.
Kehoitan: -Ole ja käyttäydy lähdekristityn tavoin.
Kuralammikossa jos ja kun räpiköi, niin vesi on ilman muuta sameaa.
Lähdekristitty on ja pysyy ja käyttäytyy lähdekristittynä, eli hänen tarjoamansa vesikin on puhdasta, kirkasta ja selkeää.
Täynnä totuutta ja täynnä armoa, täynnä iloa ja täynnä rauhaa, jotka hän on lahjaksi Herraltaan saanut.
Kuin myös täynnä rakkautta, kärsivällisyyttä, itsehillintää, pitkämielisyyttä, laupeutta.
Ylhäältä tuleva viisaus on ensinnäkin lempeä.... puhdasta...täynnä hyviä hedelmiä.
Alhaalta tuleva viisaus taas on riitaisaa...apostoli sanoo sitä riivaajien viisaudeksi.
Ole Kristuksen palvelija ja palvele iloiten Herraasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1054040Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv552266Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731591Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko5984- 66824
- 20784
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu117778- 62748
- 39742
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.49738