Miksi tyttöystäväni valittelee netissä ja ympariinsä muuallakin, että voi voi kun panettais, eikä saa seksiä ollenkaan ja muija se vaan pihtaa. Mutta sitten kuitenkin kun minä olen monestikin yrittänyt ehdottaa, että täältä saisi, niin ei sitten kelpaakaan?
Haluaa, mutta ei haluakaan?
Pihtariämmä
3200
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos itse olisin tuollaisessa tilanteessa niin puhuisin tyttiksen kanssa asiasta. Kysyisin suoraan mistä on kyse. Jos ei siitäkään tulisi mitään niin eroaisin.
Olisiko sitten niin ikävästi, että haluaisi seksiä muualta, mutta ei tyttöystävältä. Hakee ja haluaa kenties jännitystä ja uusia kokemuksia ja toisaalta sitten mikään ei riitäkään vaan aina haluaa uutta ja uutta? Sitten kun löytää uuden, kyllästyy helposti ja taas pitää löytää uusi? Jännityksen hakeminen, seikkailun halu, oman viehätysvoiman testausta ja pönkitystä?
Tuossa vaiheessa todellakin kannattaisi erota. Jos oman tyttiksen kanssa ei halua, mutta muut tuntuvat paljon kiehtovimmilta... Toki kannattaa ensin keskustella. Jos sieltä tulee vain tekosyitä...Itse ainakin eroaisin.
Puhu tyttöystävälles äläkä täällä valita.