Sellaista maailmalla on

Katselin ihastellen Ylen aamuteeveessä ollutta Tampereen pormestaria. Kaunis ja edustava yht.tiet. tohtori Ikonen, (kok), on loistava keulakuva kehgittyvälle kaupungille.
Masentuneena katsoin sitten Jyväskylän johdon kuvia ja tietoja. Miksi täällä kaikki on aina huonommin kuin muilla. Onko tästä kaupungista tosiaan tullut joku virkahenkilöiden kaatopaikka?
671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kauniit ja älykkäät eivät kuulu demareihin, persuja ne kiertävät kilometrien päästä. Tuota edustavuutta voisi verrata vaikka johonkin urakointifirmaan, jos sieltä ukko tulee ruosteisella Hiacella sininen savu perässään, niin ei se anna oikein luotettavaa kuvaa yrityksestä.

Äänestä

Kylmää faktaa: Kokoomuksen tollo-Anderssonni velkaannutti Jyväskylän todella törkeästi . Kyseessä oli ryöstö. Kok- ei saanut rahoilla mitään aikaan. Nyt jkl on velkojien vankina ja palvelut romutetaan ja väki verotetaan tuhoon.. Ja sitten se hattu-kettunen. Surkeuden surkeus.

Äänestä
  • Ohan teillä loistavat kansanedustajat.. Vuodesta toiseen äänestätte samoja. Kuntavaalit ovat lähellä, äänestäkää valtuusto uusiksi.

    Äänestä

Ei se nyt mikään edustava adonis ollut Anderssonkaan, jotenkin muistutti Bortis Jeltsiniä. Tiedä sitten oliko samanlaiset juoma- ym. tavat. Anderssonin aikaan Jyväskylä kuitenkin tiedettiin jo Mäntsälässä saakka, nykyisin kyselevät Hartolassa että mikä se Jyväkylä on?

Äänestä

Miksi kaupungin palkkalistoille palkataan pormestariksi rahanreikiä ? Olipa nainen tai mies tuollaisen viran perustaminen vain tittelin vuoksi on ala-arvoista .

Äänestä
  • Pormestari on kaupungin luottamustoimi, hönö.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muutansinnepian kirjoitti:

Katselin ihastellen Ylen aamuteeveessä ollutta Tampereen pormestaria. Kaunis ja edustava yht.tiet. tohtori Ikonen, (kok), on loistava keulakuva kehgittyvälle kaupungille.
Masentuneena katsoin sitten Jyväskylän johdon kuvia ja tietoja. Miksi täällä kaikki on aina huonommin kuin muilla. Onko tästä kaupungista tosiaan tullut joku virkahenkilöiden kaatopaikka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu