Hei!
Vaikka suurin osa leireistä on jo varattun, Protu-leireille https://www.protu.fi/ näytää olevan joilakin paikoilla vielä muutamia paikkoja jäljellä: https://www.protu.fi/prometheus-leirit/leirit-aika
Turku, Kouvola, Vaasa, Muhos...
Protulle mahtuu vielä muutama
5
261
Vastaukset
- hbvrcrede
Niin... ja kesällä paikka kunnaltaan toiselle matkustaminen on kivaa.
Tosin vastaan ottajista tietysti tulee varautua huolella ettei eksy tuntemattomalla paikkakunnalla. - Minni.ml
Ensirakkauteni koin protulla 2012
- njnnjnjnjngy
Protulla olevien EI TARVITSE LUOPUA IHMISYYDESTÄÄN EIKÄ AIVOPESTÄ IKUISEKSI RIKOLLISEKSI. Siis ihan toisin kuin rippikoulu koulutuksissa.
Muuten...
Rippi ja salarippi rikollisuus käyttää mm rippi isä rituaalia esimerkiksi seurakuntiensa lapsia raiskaavien pedofiilien suojelemisiin, etteivät joudu poliisin toimesta oikeuteen vastaamaan pedofilli rikoksistaan.
Siis rippi ja salarippi ei ole edes saatanallisuuden käsikirjan; raamatun oppia vaan se on pelkästään kristittyjen rikollisuuden "JOUKKO OMAVANHURSKAUS RIKOLLISUUDEN OPPI" jolla rikollisuuden todellinen herra, saatanaa pidetään salassa.
Olen usein miettinyt, että onko rippi ja salarippi sidoksissa rippikouluun. Ja usein päädyn siihen loppu tulokseen että on. Löydän useita piirteitä siitä, että...
kun kristittyjen lahkoissa uskovaiset uskoo saavansa rikoksensa anteeksi, saatanaa palvelevien; Jumalan, Jeesuksen ja Pyhän Hengen Nimeen niin rippi oppina toimii törkeästi Jumalan ja Jeesuksen antaman Lain ja oppien vastaisesti ja antaa seurakunnan jäsenille saatanallisuuden valheellisen uskon, että nyt olen synnitön vaikka todellisuudessa ei sitä ole!
Siis rikoksistaan ripittäytynyt on rikollisuuden rippi opin vanhurskaus opin uhri sillä rikollisuudella ei ole Jumalalta eikä Jeesukselta saamia oikeuksia jakaa rikoksista sovituksia.
JOTEN JOKAISEN IHMISEN TEKEMÄT JA TEETTÄMÄT RIKOKSET OVAT OSA MEIDÄN "ELÄMÄN KIRJAA" JOSTA OLEMME ITSE VASTUUSSA AIKANAAN.
Tosin monet epäilee "elämän kirjan" olemassa olemista mutta mielestäni se vanha tieto pitää paikkansa. Ja tieteelliseksi todisteeksi siitä voisi ottaa vaikka sen, että jokaisen ihmisen kuolin hetkellä; paino putoaa 21 grammaa; ilman, että mitää materiaalia, nestettäkään kehosta ruumiiksi muuttumisesta poistuu.
No... tää nyt meni keskustelu aiheesta kauas... mutta en ota pois....- mjnhbgcf
JK
Unohdin kirjoittaa, että...
Jumala ei syntiä ja syntisiä siunaa!
Joten
sellainen toiminta on herra jumalaa palvelevien epäjumalallisuutta rikollisen kristinuskon yli 3500 lahkoissa maailmalla.
Jeesus EI OLE kaikkien kaikkia syntejä sovittanut joten varokaan sitä jatkossa uskomatta.
Jeesus on Isän; Jumalan antaman Lain vahvistanut joten eksytät uskomaan ettei se LAKI olis muka voimassa!
joten
uskontunnustuksen herra jumalalleen antaneiden tulee miettiä mitä valheellisuuksia Jumalan ja Jeesuksen Nimeen rikollisuus opettaa.
Jeesus SOVITTI VAIN syntiin/rikoksiin toisten taholta pakotettujen synnit/rikokset.
Siis esimerkiksi kun sotilaan esivalta määrää tappamaan vastoin sotilaan omaa tahtoa, NIIN SIITÄ "ÄLÄ TAPA" KÄSKYN RIKKOMISESTA ASETETAAN ESIVALTA VASTUUSEEN, EIKÄ SOTILASTA JOKA TEKI RIKOKSEN ESIVALLAN KÄSKYSTÄ OMAN HENKENSÄ SÄÄSTÄÄKSEEN (sotatuomio istuimen päätösillä on suomalaisiakin omien toimesta tapatettu jos kieltäytyy "vihollisen" tappamisesta, ampumisesta.)
Ellei noin olisi, niin YMMÄRTÄVÄISTEN käsityksen mukaan meidän pitäs uskoa, siis USKOA että Stalinen, Hitlerin, Husseinin jopa kristittyjen jne esivaltojen satojen miljoonien ihmisten tappamis rikokset olisIvat muka Jumalan tahdon määräämiä! Niin ei ole, EI EDES NOITAROVIOILLA TAPETTUJEN SUOMALAISTENKAAN SUHTEEN.
Joten kristittyjen rippi salarippi rituaaleineen on jo itse itsensä tuominneiden ihmisyyden vastaista rikollisuutta...
Jeesuksen evankeliumia Markuksen mukaan:
12:38 Ja opettaessaan hän sanoi: "Varokaa kirjanoppineita, jotka mielellään käyskelevät pitkissä vaipoissa ja haluavat tervehdyksiä toreilla
12:39 ja etumaisia istuimia synagoogissa ja ensimmäisiä sijoja pidoissa,
12:40 noita, jotka syövät leskien huoneet ja näön vuoksi pitävät pitkiä rukouksia; he saavat sitä kovemman tuomion."
- Protulle.mars
Täältä tullaan MUHOS !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2222520Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka32109Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3191858- 951605
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois831495Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001240- 671180
- 251121
- 501043
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl731006