Rippikoulu leiriä ei voi perua....

ijygtfr4d5d4d

...ainakaan jos lapsena uskovapaudensa perisynti rikollisten vuoksi menettänyt ja lapsena ja nuorena aivopesty vanhempien sekä kouluissa uskontunnustuksen kaltaisiksi saatanaa jumaloiviksi ihmisyydestä luopuneiksi "elukoiksi" seurakunnan saman kaltaisen ja pappislupauksen rikollisuuden herra jumalalle antaneen papin toimiessa laumansa määkiville lampaille.
Jos lukiessasi ei happi riittänyt niin sinulla on uskovaisten tauti, pahan hengen ahdistus.

Esivanhemmat tapetti rikollisten kristittyjen toimesta jos et uskonut, että "he" olivat syntisiä ja perisyntisiä ja joka ei uskonut ja ottanut rikollisuuden kastetta, tapettiin.
Tappajien tappamisen himo ei loppunut siihen, noin 1150 vuosien tappamisiin. Sen jälkeenkin ovat tapaneet, tapattaneet, raiskanneet jne JOPA PIENIÄ LAPSIA JA NUORIA herra saatanansa helevetin tulessa noitarovioilla.
Joten riparille ilmoittautuneet joutuvat lahkonsa saatanallisuuden silmätikuksi jos edes yrittää perua mutta ihmisyydensä puolustamiseksi se olisi LAILLISTA!
Vain aivopesty lasten ja nuorten vanhemmat rikollisesti pakottaa lapsensa samaan saatanallisuuden kaltaisuuteen, tosi törkeää vielä maksamalla houkutella!!! Mihin lastensa rakkaus on rikollisilta vanhemmilta joutunut!

Kun minun piti menne leiririparille niin sain sieltä palaavilta tietää, että yksi pappi oli öisin nukkunut poikein teltoissa ja raiskannut lapsia. Jätin menemättä ja olin silnätikkuna vielä armeijassakin mutta sen jälkeen, tosin saamieni tietojen mukaan pappi oli vieraillut raiskattujen vanhempien luona korvauksia tarjeten. mutta ei rahalla saa perseitäkää repiä vaikka olis pappi.
v....tuilut loppu kun armeijan jälkeen tutkin asiat ja historian. Minulle ei enään syötetä sontaa ja paskaa uskosta ja usko/uskomisen on Jeesuskin kieltänyt raamatun mukaan mutta uskovaisten pitää uskoo saatanaa jumalanaan.

Niin että jos et ole valmis puolustamaan omia ihmisyyden oikeuksiasi,
niin
mene ihmeessä aivopesulaan ja niin olet uskontunnustuksen antaneena hyvä järjetön rikollisuuden orja.

2

278

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uuuhhh

      upp!

    • hgbgfcvdxyr

      IHMISYYDESTÄÄN aivopesu uskontunnustuksessaan luopuneet ovat perisyntiin sidottuja. Eräs uskontunnustuksen antaneen rikollinen perisynti on se, että pitää rikollisesti kastattaa lapsensa lapsiakin tappaneen, tapattaneen, raiskanneen jne rikollisuuden perisyntiseksi:

      Tästä, papin tekstistä selviää perisynnin levittämis velvollisuus; "kastatettava lapsensa" rikollisessa käskyssä:
      http://keskustelu.suomi24.fi/node/11977916
      "Hei Mirka,
      Kaste ilman kirkkoonliittämistä ei ole mahdollista.
      Kirkkojärjestyksen mukaan kirkkoonkuuluvien vanhempien on kastatettava lapsensa.
      Sallikaa lasten tulla Jeesuksen opetuslapsiksi ja Taivaan Isän lapsiksi kasteen kautta!
      t. Maarit-pappi"

      JOTEN, rippikoulussa koulutetaan nuoria aikuistumaan omien lastensa rikollisesti kohtelemista, lapsiltaan mm uskonvapauden riistämistä rikollisesti.

      Vain aivopestyt lapsiaan vihaavat saatanan palvojat antavat itsensä aivopestä ja aivopesettävät vielä rikollisesti vihaamansa syyttömät lapsensa ja niin se perkeleen perisynti pysyy rikollisuuden uskovaisissa ikuisesti....

      www.evl.fi/katekismus/uskontunnustus/12.html
      'Järkemme ei voi käsittää Jumalaa'

      http://www.evl.fi/katekismus/uskontunnustus/15.html
      'Synti erottaa meidät elämän lähteestä, Jumalasta.'

      http://www.evl.fi/katekismus/uskontunnustus/22.html
      'Kristitty pysyy kuitenkin syntisenä elämänsä loppuun asti.'

      Hävetkää ymmärtämättömyyttänne saatanallisuuden orjuudessa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      171
      1146
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      65
      926
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      810
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      747
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      47
      708
    6. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      79
      651
    7. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      609
    8. Rakastan sua mies joka päivä vähän enemmän

      Ei uskois 😉
      Ikävä
      28
      595
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      595
    10. IS Viikonloppu 25.-26.7.2026

      Lähes kymmenen vuotta kestänyt putki täysiin 3.0 ristikoihin on Skytän osalta ilmeisesti nyt ohi. Kollegat ovat arvioin
      Sanaristikot
      67
      591
    Aihe