...ainakaan jos lapsena uskovapaudensa perisynti rikollisten vuoksi menettänyt ja lapsena ja nuorena aivopesty vanhempien sekä kouluissa uskontunnustuksen kaltaisiksi saatanaa jumaloiviksi ihmisyydestä luopuneiksi "elukoiksi" seurakunnan saman kaltaisen ja pappislupauksen rikollisuuden herra jumalalle antaneen papin toimiessa laumansa määkiville lampaille.
Jos lukiessasi ei happi riittänyt niin sinulla on uskovaisten tauti, pahan hengen ahdistus.
Esivanhemmat tapetti rikollisten kristittyjen toimesta jos et uskonut, että "he" olivat syntisiä ja perisyntisiä ja joka ei uskonut ja ottanut rikollisuuden kastetta, tapettiin.
Tappajien tappamisen himo ei loppunut siihen, noin 1150 vuosien tappamisiin. Sen jälkeenkin ovat tapaneet, tapattaneet, raiskanneet jne JOPA PIENIÄ LAPSIA JA NUORIA herra saatanansa helevetin tulessa noitarovioilla.
Joten riparille ilmoittautuneet joutuvat lahkonsa saatanallisuuden silmätikuksi jos edes yrittää perua mutta ihmisyydensä puolustamiseksi se olisi LAILLISTA!
Vain aivopesty lasten ja nuorten vanhemmat rikollisesti pakottaa lapsensa samaan saatanallisuuden kaltaisuuteen, tosi törkeää vielä maksamalla houkutella!!! Mihin lastensa rakkaus on rikollisilta vanhemmilta joutunut!
Kun minun piti menne leiririparille niin sain sieltä palaavilta tietää, että yksi pappi oli öisin nukkunut poikein teltoissa ja raiskannut lapsia. Jätin menemättä ja olin silnätikkuna vielä armeijassakin mutta sen jälkeen, tosin saamieni tietojen mukaan pappi oli vieraillut raiskattujen vanhempien luona korvauksia tarjeten. mutta ei rahalla saa perseitäkää repiä vaikka olis pappi.
v....tuilut loppu kun armeijan jälkeen tutkin asiat ja historian. Minulle ei enään syötetä sontaa ja paskaa uskosta ja usko/uskomisen on Jeesuskin kieltänyt raamatun mukaan mutta uskovaisten pitää uskoo saatanaa jumalanaan.
Niin että jos et ole valmis puolustamaan omia ihmisyyden oikeuksiasi,
niin
mene ihmeessä aivopesulaan ja niin olet uskontunnustuksen antaneena hyvä järjetön rikollisuuden orja.
Rippikoulu leiriä ei voi perua....
2
246
Vastaukset
- uuuhhh
upp!
- hgbgfcvdxyr
IHMISYYDESTÄÄN aivopesu uskontunnustuksessaan luopuneet ovat perisyntiin sidottuja. Eräs uskontunnustuksen antaneen rikollinen perisynti on se, että pitää rikollisesti kastattaa lapsensa lapsiakin tappaneen, tapattaneen, raiskanneen jne rikollisuuden perisyntiseksi:
Tästä, papin tekstistä selviää perisynnin levittämis velvollisuus; "kastatettava lapsensa" rikollisessa käskyssä:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11977916
"Hei Mirka,
Kaste ilman kirkkoonliittämistä ei ole mahdollista.
Kirkkojärjestyksen mukaan kirkkoonkuuluvien vanhempien on kastatettava lapsensa.
Sallikaa lasten tulla Jeesuksen opetuslapsiksi ja Taivaan Isän lapsiksi kasteen kautta!
t. Maarit-pappi"
JOTEN, rippikoulussa koulutetaan nuoria aikuistumaan omien lastensa rikollisesti kohtelemista, lapsiltaan mm uskonvapauden riistämistä rikollisesti.
Vain aivopestyt lapsiaan vihaavat saatanan palvojat antavat itsensä aivopestä ja aivopesettävät vielä rikollisesti vihaamansa syyttömät lapsensa ja niin se perkeleen perisynti pysyy rikollisuuden uskovaisissa ikuisesti....
www.evl.fi/katekismus/uskontunnustus/12.html
'Järkemme ei voi käsittää Jumalaa'
http://www.evl.fi/katekismus/uskontunnustus/15.html
'Synti erottaa meidät elämän lähteestä, Jumalasta.'
http://www.evl.fi/katekismus/uskontunnustus/22.html
'Kristitty pysyy kuitenkin syntisenä elämänsä loppuun asti.'
Hävetkää ymmärtämättömyyttänne saatanallisuuden orjuudessa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2267007Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p3334899"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1503700Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1193499Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m753443Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi552937Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2702759Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.842480- 252396
Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas972039