Sehän tarkoittaisi sitä, että itse pääsisin vielä nykyistäkin halvemmalla Alanyaan syksyllä 2 viikoksi :D
Toivottavasti Alanyassa räjähtäisi pommi
M0kkakikkeli
6209
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Arvoisa herra M0kkakikkeli on aivan oikeilla jäljillä. Tietenkin kaikenlaiset ryhmämatkat jouduttaisiin lopettamaan ja vaihtoehdoiksi jäisivät siten vain reittilennot. Ne taasen ovat hieman vaivalloisia ja mieleen tuleekin että melkein samalla rahalla matkustaa iki- ihanalle Pattayalle. Sehän onkin poikamiehen Linnanmäki, huvipuisto vailla vertaa.
Tietenkään emme tuollaista kauheaa pommitapahtumaa tule toivomaan. Siinä voisi kuolla ja vammautua turisteja. Jos kyse olisi vain paikallisista uhreista niin sitten ei sen olisi niin väliä.
On kyllä todella sairasta toivoa, että pommi räjähtäisi. Ajatteletko ollenkaan mitä se tekisi ihmisille, niin turisteille kuin paikallisillekkin ja miten kävisi Turkin turimille? Ihmettelen, että mistä tuollaisia idiootteja oikein sikiää? Ei minkäänlaisia tapoja, häpeä!!!!
Sairas, lievästi sanottu.Alanya on ihana turistipaikka.Lyhyt lentomatkat suomesta, kohtuullisen halpa vielä,ystävällisiä ihmisiä.Varmaa aurinkoa ja hyvää ruokaa.He jotka toivoovat mummon muusia ja lihapullia voi vaikka lentä kanarialle.Kuttuuria siellä on kivaa seurata ja emmehän mene sitä sinne muuttamaan.
Hanki elämä :D
Kun turistikausi on kuumimmillaan, tulee ISIS varmuudella iskemään...
Ai sulla on sisäpiirin tietoa. Se tieto kannattaisi välittää Turkkilaisille, saattaisit saada pikku palkkion.
Toisekseen hinnat ei voi hirveästi laskea, kun itse maksoin kolmesta viikosta 440€