Mielestäni Madonnan vanhempi tuotanto on ehdottmasti parempaa kuin uusi. Oma suosikki albumin onkin Like a Prayer. Mitä te muut tykkäätte?
Madonnan paras levy?
Selma
252056
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
En tiedä parasta levyä mutta Madden parhaimpia biisejä on Vogue, Express yorself ja Take a bow.
madonna on paras vaikka on pian viis kymppinen
parhaat kappaleet on american pie ja like the prayor
levy mun mielestä on Bedtime Stories
like a virgin tai hanky-phanky...
Paras levy on ehdottomasti Erotica. Siinä on sitä jotain mikä vie aineskin mut ihan uusiin ulottuvuuksiin :)
minusta madonnan albumeista top 5:
1.Like A Prayer
2.Something To Remember
3.Music
4.Like A Virgin
5.Bedtime Stories
Lauluissa :
1.Vogue
2.Music
3.American life
4.Die Another Day
5.Like A Prayer
Entä Te Muut????
Parhaita albumeita on Bedtime Stories ja Ray of Light, biiseistä on vaikeampi sanoa, "Frozen" on aina ollut suosikkini Madonnalta. (en ole kauhea Madonna-fani, mutta joskus tulee kuunneltua kun minulta pari vinyyliä ja muutama CD löytyy) =)
suosikkini on "Madonna", vuosi oli 83 tai 82.
Ihastuttavaa ajan patinaa niissä piiseissä nyt 2000-luvulla... eli suoraan sanottuna kuulostaa aika vanhentuneelta, mutta tässä tapauksessa ei huono asia ollenkaan :)
Ensimmäinen albumi on ehdottomasti paras. Burn It Up ym. siis aivan loistava! Like A Virgin oli myös kuunneltava ja True Blue. Sitten tulikin pitkä notkahdus.
oon suuri fani. En oikeestaan tiiä mikä olisi lempi levy tai biisi mutta like a virginin jälkeen kaikki ray of lightiin asti on niitä lemppareita. madonna ja music on loistavia myös. uusin on hyvä mutta jotenkaan ei yhtään madonnamainen
Täytyy sanoa, että vaikka en itse muuten kuuntele Madonnaa, on Frozen-biisi ja koko Ray of Light-levy aika hienoa kuultavaa. Pidän kovasti.
mä en ole ikinä ymmärtänyt Ray of lightin suosiota... se on monien mielestä paras.
Musta siinä on liikaa outoja kappaleita, kuten ne "ihmekieliset".
Ray of light biisinä ja videona on myös mun mielestäni huonoimmasta päästä.
Toisaalta Nothing really matters ja The Power of goodbye on hienoja, Madonnan parhaimmistoa; videoita myöten.
Ray of light. Ainoa, joka mulla enää kyseiseltä artistilta on tuolla hyllyssä.
toimii aina ja kaikkialla. Jorattavaa ja rentouttavaa. IHANA!!!
Oh ja sen ajan Madonna on kaunein nainen joka koskaan on maapallolla astellut.
...on paras. Näin kolmenkympin paremmalla puolella olevalle ekat albumit iskevät paremmin.
Ehdottomasti Like A Prayer,siinä mun Madonna-lemppari-biisi Express Yourself.Myös Ray of Light ja Music hyviä!
Mielestäni parhaita Madonnan biisejä ovat vanhat biisit kuten Material Girl, Into the Groove, Holiday jne.
Olin teini-ikäinen, kun Like a Virgin oli hitti ja sen jälkeen olenkin tiiviisti seurannut Madonnan uraa ja ollut "vähän niinku fani" ;))
Nää uudet levyt ei oo mitään niihin vanhoihin hyviin aikoihin verrattuna mun mielestäni.
Mulla oli joskus kauan sitten sellanen "älppäri" kun Spotlight, siinäpä hyvä levy, muistaako joku sellaista. Pahus, että hävitin sen mahtaako missään enää olla saatavilla..
En ymmärrä yhtään ray of lightin suosiota. Ihan kuunneltava mut ei mun makuun. Parhaimmat kaikista levyistä mun mielestä on:
1.True Blue
2.Erotica
3.Like A Prayer
4.Bedtime Stories
5.I'm Breathless
Kannattaa ehdottomasti kuunnella myös levyt You Can Dance, The Immaculate Collection & Something To remember. Hyviä biisejä myös Rescue Me, The Look Of Love & Time Stood Still
Like A Prayer!!
Vautsi!Vogue ehdoton suosikki!
En ole varma onko tuo sen kyseisen levyn nimi mutta tuo levy on suosikki...
Mun mielestä 2 parasta albumia on "Like A Prayer" ja "Ray Of Light"... tykkään kyllä tosi paljon viimeisimmästäkin, siinä on joitakin tosi hyviä ja puhuttelevia biisejä.
mun lempparit top 3
1. True blue
2. Madonna
3. like a virgin
1. Like a virgin
2. Madonna
3. True Blue