Mitä nuo bravecto tabletit tänäpäivänä maksaa? Olisi punkkihäätöä vailla kolme koiraa, 30kg ja kaksi n. 15kg.
Bravecton hinta?
12
11301
Vastaukset
- 8029
30 €:n pintaan. Ulkolaisista verkkokaupoista -30% halvemmalla.
- Köyliönpöllö
En kyllä suosittele ulkomailta tilaamaan yhtään mitään lääkkeitä. Usein salakuljettavat laittomia aineita mm. ravintolisä ja eläinlääkepakkauksissa joten voi jo tulliin homma tyssätä. Suuri riski on myös lääkkeen laadussa. Voi olla ihan mitä kamaa tahansa. Varsinkin vähän kallimmissa lääkkeissä väärennökset ovat yleisiä. Jos haluaa olla varma siitä mitä koiralleen antaa niin ostaa suomalaisesta apteekista tai eläinlääkäreistä, vaikka se maksaisikin vähän enemmän!
- 1514
Höpö höpö.
- Köyliönpöllö
1514 kirjoitti:
Höpö höpö.
Kannattaisi olla perillä lainsäädännöstä ja ohjeistuksista enne kuin aletaan pätemään!
http://www.tulli.fi/fi/yksityisille/matkailijat_muuttajat/laakkeet/elainlaakevalmisteet/index.jsp
http://www.fimea.fi/vaestolle/laakkeiden_internetkauppa
Ja tuolla fimean sivuillakin kerrotaan ihan selkeästi: "Suomen ulkopuolelta ei saa hankkia eikä vastaanottaa postitse huumausainetta sisältäviä lääkevalmisteita tai eläinlääkkeitä."
Että mitä höpö höpö?
- Köyliönpöllö
Ja vielä niistä punkkikarkotteista: joa on valmis vähän enemmän maksamaan niin suosittelen tuota seresto-punkkipantaa! Meillä on omalla koiralla sellainen ja vaikuttaa hyvin tehokkaalta. Aine lamauttaa koiran ihoon tarttuneet punkit niin että ne eivät voi enää imeä verta ja lopulta kuolevat. Näitä saa 80€ pintaan apteekista ja kunnaneläinlääkäriltä pari kymppiä halvemmalla, reseptillä tietenkin.
Niin, se bravectokin on reseptilääke! - HENGENVAARALLINEN
Älä anna koiralle missään nimessä!! Aiheuttaa kasvaimia ja kerää nestettä pernaan sekä maksaan! Voi tappaa koirasi. Eikä tämä ole leikkiä. Tehkää taustatyöt ennen kuin syötätte lääkkeitä koirallenne, josta on kirjattu lähemmäs 400 valitusta kasvaimista ja muista hengenvaarallisista haittavaikutuksista.
- Todellakin1
Totta! Sain eilen viestin tällaisesta todella surullisesta tapauksesta jossa koira oli hyvin lähellä kuolemaa. Kopioisin sen mielelläni tähän mutta tila ei antanut periksi. Varokaa ja varoittakaa tuttavianne käyttämästä tuota valmistetta. Lääkeyhtiöiden ahneudella ei ole mitään rajaa.
- fargot
Kuulin kahdestakin ikävästä tapauksesta liittyen tuohon tuotteeseen. En kyllä itse uskaltaisi tätä koirilleni antaa.
- Raiar
Kaikilla lääkkeillä voi olla sivuvaikutuksia. Bravecton on myyty yli 34 MILJOONAA annosta, haittavaikutusilmoituksia on alle 10000. Niistäkin suurin osa on löysävatsaisuutta tai huonovointisuutta/oksentelua.
Huomattavasti enemmän (todistettuja) haittoja on ollut exspotilla, bayvanticilla ja scaliborilla.
Pernakasvaimet ovat tuolla ko. sairastuneen koiran rodulla erittäin yleisiä, eikä tätäkään tapausta ole pystytty bravecton liittämään.
Eli joku roti nyt tuohon massahysteriaan. - Suosittelija
Meillä on kolme koiraa syönyt Bravectoa jo useampana kesänä, eikä oo ollut mitään sivuoireita tai haittavaikutuksia. Hommansa on tuo "nappi" myös hoitanut, ei oo ollut punkkeja eikä kirppuja. Itse kyllä suosittelisin, vaikka onkin aika kallis.
- Anonyymi
Yliopiston Apteekista kannattaa hakea Bravecto punkkilääke. Hinta sielle n. 40 €, kun taas VillimysEvidensialla ryöstöhinta 77€ !!!!
- Anonyymi
88€ 2tbl,riittää yhdelle koiralle punkkikaudeksi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk28810712Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi489851Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1798454Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html3047908Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1936745Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit86632Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k906143Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j725985Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?315834Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit1035007